Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmomdás előtt kifizettethete...

Felmomdás előtt kifizettethetem a munkáltatóval az el nem használt szabadságot?

Figyelt kérdés

4éve dolgozom egy cégnél, és úgy érzem végleg kiégtem. Soha nem volt egyetlen nap fizetett szabadságom sem (ki sem fizette) hétfőtől vasárnapig dolgozom, minden ünnepnapot és törvényes munkaszünetinapot végigdolgoztam. Átlagosan havi 240 órát dolgozom, néha 300+, de sohasem volt kevesebb mint 180. Betegszabadságom is 10nap volt négy év alatt.

Mindezért alig kapok többet mint a törvényes minimálbér.


Úgy érzem, hogy 4évig ki voltam zsákmányolva, és legalább a távozásom előtt szeretném megkapni amire jogosult vagyok.



2021. aug. 22. 22:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogják kifizetni. Valószínűleg papíron minden évben szabadságon voltál.
2021. aug. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Próbálkozni lehet de papíron biztos el van intézve,max annyit ad amennyi arányosan megmaradt az év végéig.Azt nem értem ezt hogy bírtad 4 évig de sok szerencsét a következő munkahelyhez
2021. aug. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

Ebben nem reménykednék a helyedben.

Havi 240-300 órára kapod a minimálbért, ami már eleve törvénytelen, akkor majd pont a szabadságot fogja kifizetni neked jófejségből, ha eddig nem tette.

2021. aug. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%
Balázska felmondtál ?
2021. aug. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
Alapítványi felmondás.
2021. aug. 23. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%

"Felmomdás előtt kifizettethetem a munkáltatóval az el nem használt szabadságot?"


Az általad leírt előzmények alapján ezt csak úgy tudom elképzelni, ha "pisztolyt tartasz a fejéhez".


Azért egy próbát megér. Pisztoly nélkül gondoltam!

2021. aug. 23. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%
Jah hogyne. Minimálbérért havi 300 órát, hétfőtől vasárnapig, minden egyes nap... Ha ennyire unatkozol, szívesen ajánlok pár jó sorozatot.
2021. aug. 23. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Még a NAV is beírja a szabikat, a közszférás helyeken is ki vannak adva papíron a szabadnapok. Miből gondolod, hogy a munkahelyed nem írta be papíron???


Édesanyám 44 évet húzott le közalkalmazottként, havi 4-6 napot ment hétvégén a nyugdíjpapírjai szerint meg szinte soha.

Családban van tanár is nekik 2 éve a 46 napot szétszórják, hogy minden hónapra jusson 3-4-5 nap kivett szabi, rendszerint 20-adikán tudják meg mikor voltak szabin.


Kérdező szerintem már most beletörődhetsz, hogy papíron nemhogy szombat és vasárnap sem dolgoztál, de minden szabadnapod kiadásra is kerül!

2021. aug. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Édesanyám államilag finanszírozott öregotthonban volt szakács, falunapon/majálison/búcsún minden évben kivezényelték őket lángosozóval és palacsintázóval, erre a napra viszont utólag kiírták őket szabira és így dolgoztak 7:00-22:00-ig.
2021. aug. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
"Átlagosan havi 240 órát dolgozom, néha 300+, de sohasem volt kevesebb mint 180. "---papíron max. heti 40 óra fog szerepelni és megkaptad az összes szabidat is!
2021. aug. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!