Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A növekvő árak mellett,...

A növekvő árak mellett, milyen most az életszínvonal külföldi munkavállalóként külföldön? Ez nyilván nagyban függ a betöltendő pozícióktól is, de érdekelnének a vélemények.

Figyelt kérdés

A német SAT1-en volt a héten a 'Preisexplosion' ('Ár robbanás') című műsor, ami azt taglalta, hogy Németországban is meglehetősen elszabadultak az árak. Élelmiszerárak, olajárak stb. és ott is magasabb fizetésekre lenne szükség. Ez rengeteg embert, konkrétan legalább 10-13 millió embert rosszabbul érint, mint nyilván a jobban kereső réteget.

Az lenne a kérdésem, hogy a jelenleg kinn dolgozó magyarok hogyan látják a helyzetet? Az is érdekelne (már amennyiben érkezik válasz), hogy ki mivel foglalkozik kint? Nem feltétlenül csak Németországra vonatkozóan, hanem a világ bármely részén, ki mit tapasztal?



2022. jún. 4. 19:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező.


Az áremelkedés jelenleg minden országban jelen van, vannak országok ahol ezt könnyebben tudják kezelni és van ahol rosszabb a helyzet.

Németországról annyit tudok, hogy ott is vannak bajok a növekvő árak miatt, de jól tudja kezelni, mind a lakosság és politikai vezetők is.

Én Hollandiában élek 2018-óta, és itt is vannak bajok a növekvő árakkal, de meg tudjuk jelenleg oldani, tartalékból vagy félre tett pénzből.

Magyarországról ugyan ez, már közel se mondható el. Igen nagy a korrupció, és ezt az egész ország meg érzi, és együtt kell élni-e a lakosságnak a politikusok ostoba döntéseivel. Vissza a kérdéshez.

Mint már írtam 2018-óta élek Hollandiában, és jelenleg burkolóként dolgozom, mert ez a szakmám. Sajnos be tett a koronavírus, utána nem sokkal az orosz-ukrán háború, de ezektől el tekintve, jól élünk, és nem tervezek hazamenni egy olyan országba, ahol a korrupció egyre nagyobb mérteket ölt. Rokonság és a barátok szoktak mesélni az otthoni helyzetről, én meg csak tátott szájjal hallgatom a politikai helyzetet, és azon csodálkozok, hogy a magyar nép még miért nem lázadt fel?!

Bocsánat, megint el tértem a kérdéstől.

Az árak, itt is emelkedtek legyen az élelmiszer, ingatlan vagy más egyéb, de a fizetések is. Persze nem mindegy, hogy ki milyen ágazatban dolgozik, van aki jobban meg érzi és van aki kevésbé.

Azt tudnám tanácsolni minden magyarnak, aki még Magyarországon él, hogy kezdjenek el gondolkozni a külföldi életben, mert otthon a helyzet csak rosszabb lesz, az élet minden területén. pl... korrupció, oktatás, egészségügy, fizetések, nyugdíjrendszer, és még hosszan lehetne sorolni.

Remélem, hogy meg voltál elégedve a válaszommal, ha nem, akkor írj rám, és meg próbálok mihamarabb vissza írni.

Köszönöm.

Üdv: Hollandiából, egy magyar aki már boldog.

2022. jún. 5. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Sopronban élek, az a 100 ezer ember aki ausztriaba ingázik napi szinten az nem sokat vesz észre az egészből. Az 1500 eurójukat megkapják évi 14x. Az árak növekedésével az euro árfolyam 330ról 400 ig is elszaladt így a fizetésük 600 ezret ér már amit évi 14x megkapnak. Egy betanitott meló jobban fizet mint helyben egy vezető mèrnöké. Persze ez itt a nyugati határszélen egy speciàlis helyzet.
2022. jún. 5. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Annyit, hogy nem 800 eurot tudnak megtakaritani havonta, hanem csak 600-at
2022. jún. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Megmondom őszintén, itt Németországban egy-két terméknél vettem észre áremelkedést eddig, de ugyanúgy vannak jóval olcsóbb akciós termékek is mint általában. Valamennyit még így is félre tudok tenni havonta pedig nem vagyok túlfizetve.

Betanított szakmunka, heti 40 óra.

2022. jún. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az utolsónak! Néhány dolgon meghökkenen én is pláne, hogy párom gluten érzékeny és az alapból drága élelmiszer is drágább már, de itt az akciók tényleg akciók! Épp péntek este jöttem ki egy teli kosár élelmiszerrel amiben volt gyümölcs zöldség hús és tejtermék és tényleg jó minőségűek persze mind leértékelve, összesen 10 ezer forintot fizettem át számolva. Szörnyen sajnálom az otthon maradt embereket! Ha tehetitek tényleg lepjetek!
2022. jún. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!