Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyik pályát válasszam?

Melyik pályát válasszam?

Figyelt kérdés
Mindenképpen egészségügyben szeretnék dolgozni, vagy orvos (háziorvos/bőrgyógyász) vagy gyógyszerész szeretnék lenni, viszont nem tudom eldönteni, hogy melyikkel járnék jobban megbecsültség és anyagiak szempontjából. Szerintetek?

2019. okt. 8. 17:38
 1/4 anonim ***** válasza:
85%
Ez is, az is jó. Sok a nyugdíj korhatár körüli, vagy utáni orvos. Van olyan hely, ahol 2-körzetre jut egy orvos.
2019. okt. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

Egyikkel se jarsz rosszul.Orvosként magasabb lesz a munkád presztizse,gyógyszerészként viszont kevésbé stresszes,kiszámíthatóbb munkád lesz és sokkal hamarabb megtérül a tanulásba befektetett idő.

Én gyógyszerészetet választottam,mert

nekem a természettudományos érdeklődés volt a döntő,amikor egészségügy mellett tettem le a voksom.Nagyságrendekkel egyik szakon se hiszem,hogy kevesebbet kell tanulni,de valahogy a gyógyszerészeket nem szívja úgy le idegileg és lelkileg a képzés,mint az orvosokat.Ez persze ne tántorítson el,ha nagyon orvos akarsz lenni,akkor nem valószínű hogy máshogy boldog lehetnél.

2019. okt. 13. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen más a két szak.Másra helyezik a hangsúlyt és máshogy nehéz.Mit szeretnél a későbbiek folyamán 40 évig dolgozni? Hogy képzeled el a jövődet?Kutató szeretnél lenni,patikát szeretnél vezetni vagy a kórházakban egész napos pörgést képzeled el magadnak?Csukd be a szemedet és őszintén válaszolj ezekre a kérdésekre!Fogj egy cetlit az egyik oldalára írd fel az orvosi mellett szóló érveket és ellenérveket és fordítva is.

Gyógyszerészetin rengtek a kémia,fizika,az emberi szervezet működését,a kórfolyamatokat nem tanulják meg olyan részletesen,mint az orvosin.Van sejtbiológia,anatómia,élettan,kórélettan,mikrobiológia,immunológia,biokémia,patológia,amik orvosis tárgyak is.De orvosin ezek mind sokkal részletesebbek és a fő tárgyak közé tartoznak,erre épülnek a klinikumi tárgyak.

Gyógyszerészetin év közben rengeteg a labor:fizikai kémia,analitikai kémia,szerves kémia,gyógyszerészeti kémia,gyógyszertechnológia és ezekből folyamatos számonkérés is van.Orvosin ugye később bejönnek a klinikai gyakorlatok,év közben jobban be tudod osztani az idődet.

Egy általános orvostanhallgató

2019. okt. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális válaszokat! (:
2019. okt. 16. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!