Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyerekvállalás előtt álló...

Gyerekvállalás előtt álló nők,hogyan jezelitek az interjúkat, mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés

29 eves vagyok, ez ugyan nincs a homlokomra írva, és amúgy is, már 25 evesen is tapasztaltam azt a hozzaallast,hogy mindig jön a kérdés, mikor akarok gyereket. Nyíltan ugyan sohasem, mert nem kerdezhetik, és amúgy is általában nagyobb cégekhez jelentkezem, de az ember tud a sorok között olvasni. Hol képzeli el magát 5 év múlva, mennyire okoz gondot esetenként a túlóra, hosszútávra keresünk munkatarsat ( mélyen a szemedbe néz, úgy mondja) stb stb. Persze, ezeket mindenkinek felteszik, de szerintem értitek mire gondolok. Most készülök 3 év után új munkát keresni, és sokszor úgy érzem magam, mint egy bűnöző. Nem most, de 1-2 éven belül azért nekiallunk próbálkozni. Úgy látom, a gyerekvállalásra munka, és főleg a munkáltató szempontjából sosincs alkalmas idő. Olyanok válasza érdekelne, akik maguk is tervezik egy pár éven belül a babát. Ti is úgy látjátok, h úgy néznek rátok, mint egy időzített bombára?

(mindenképp váltani akarok, a mostani helyemet több szempontból sem szeretem már, ugyh nem opció, h maradjak, amíg terhes nem leszek ami meg eltarthat akár több évig is.. Ezt csak azért írom, h ilyen válaszok ne jöjjenek)



2022. jún. 6. 13:51
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
78%

Hol képzeli el magát 5 év múlva, mennyire okoz gondot esetenként a túlóra, hosszútávra keresünk munkatarsat


Ilyen kérdéseknél sose a magánéletedre kíváncsiak. Kizárólag a szakmai dolgokkal kell erre válaszolni.

2022. jún. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem a magán életemre kíváncsiak. De ahogy mondják, meg a sorok közötti olvasás, amit értettem ez alatt. Pl legutóbb is kb velem egyidős, v fiatalabb hres nő, mondja :hosszú távra keresünk embert. Mélyen a szemembe néz, úgy mondja, meg bólint is hozzá egyet.
2022. jún. 6. 20:08
 13/19 anonim ***** válasza:
86%
Te pedig simán mondod, h hosszútávra tervezel, hiszen a gyes után is jó lenne visszamenni valahová.
2022. jún. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
88%
Azt kell mondani amit hallani szeretnének
2022. jún. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Légyszíves, ne légy már ennyire életképtelen.

Bólints rá, hogy igen te is hosszú távra tervezel. Mert basszus honnan tudnád? Lehet 1 év múlva sokkal jobb lehetőséget kapsz és lépsz. Lehet maradsz, de nem jön össze a baba 4-5 évig. Most ezekre, hogy készülnél előre? Sehogy.

Egyébként meg ha tetszik a hely, akkor visszamehetsz oda gyes után is még jó 30 évet elhúzni.


#6 voltam.

2022. jún. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekvállalás után vagyok. Két kisgyerekkel. Volt már,hogy egy az egyben rákérdeztek interjún és hátrány is ért emiatt. (Nem vették fel. Tudom, hogy emiatt)

Őszintén a gyerekvállalás előtti énemnek az mondanám, hogy hazudjon erről. Nincs a közeli tervben a gyerek. Aztán ezt értelmezzék ahogy akarják...

2022. jún. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Azt kell mondani, amit hallani szeretnének. Ugyan már.


Nővéremék évekig próbálkoztak a gyerekkel, nem jött össze. Gondolta vált a melóban, túl stresszes volt. Felvették egy jobbnak ígérkező helyre, 3 hónap próbaidő, nagyjából azonnal pozitívat tesztelt.


Hát nem volt a gyerek és saját maga ellensége, 3 hónapig egy szót sem szólt a gyerekről, majd szépen elment táppénzre, majd szülési szabadságra, és sorolhatnám.


Néha önzőnek kell lenni, a munkáltatónak semmi köze ahhoz, hogy vane már gyereked, szeretnél-e a jövőben.


Ez a "hol látod magad 5 év múlva" ez a kedvencem, hol bakker, a bahamákon, mivel olyan jól fizettek.

2022. jún. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Lassan 6 éve dolgozom ugyanott, engem is mindig körbekérdeznek bújtatva ezzel a témakörrel, mert be vannak tojva. Eleinte én is azt mondtam hogy még jó darabig biztos nem, mostmár nyílt kártyákkal játszom, és megosztom velük, hogy talán hamarosan már aktuális.


Hidd el, ha jó a légkör, utána örülni fognak neked, de interjún nehéz ezt kibekkelni.


Kerülj be, dolgozz jól, legyenek jók a kapcsolataid, addig hazudd le a csillagokat is az égről, aztán majd jöhet a baba, és még jól is fogják fogadni.

2022. jún. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha jót akarsz magadnak, akkor hazudsz, h majd későbbre tervezed, meg most a karrierre akarsz koncentrálni. Aztán elkezdesz ott dolgozni és miután lejárt a próbaidő és véglegesítettek elkezdtek otthon próbálkozni a gyerekkel. Aztán amikor sikerül bent előadod, h hjajj későbbre tervezted, de ha most akar jönni a baba, akkor mit lehet tenni.

Nem agysebészet ez.

2022. jún. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!