Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdők, ti hogy osztjátok...

Pályakezdők, ti hogy osztjátok be a havi fizetéseteket?

Figyelt kérdés

Most diplomáztam, kezdem a karrieremet, és az az igazság, hogy kicsit kilátástalanul érzem magam a megtakarítási lehetőségaimmel kapcsolatban. Gyakornoki munkával fogok kezdeni egyelőre, elég gyatra fizetéssel, de egy olyan cégnél/pozícióban, ami jól fog mutatni a CV-n. Viszont így a nettó fizu fele albérletre fog menni (3 lakótársas lakás ráadásul), és nem tudom, hogy a másik feléből tudjak eleget félretenni úgy, hogy mellette ne úgy éljem az életem, hogy munkán kívül csak otthon gubbasztok mert sajnálom a pénzt arra, hogy elmenjek programokra a barátokkal.

Akik ilyen vagy hasonló helyzetben vagytok, hogy oldjátok meg, hogy félre is tudjatok tenni de azért az életet is tudjátok valamennyire élvezni?



2022. jún. 10. 10:21
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

Hiába írnám hogy költözz haza és ott spórolj, mert ha megtehetnéd akkor már megtetted volna gondolom. Esetleg a városon belül a szélére költözni vagy környező településeknél is olcsóbbak szoktak lenni a szoba árak.

Mellékállás bevállalása. Hétvégi munka, online tanítás vagy ilyesmi.

Munkahelyeden van lehetőség étkezésre befizetni?

2022. jún. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
Tehát a fizetésed fele el fog menni lakhatásra úgy, hogy csak szobát bérelsz? Az úgy nagyon durva. Ilyen felállásban sajnos nem fogod tudni megoldani nagyon, hogy értelmezhető összeget félretegyél, és még élj is mellette.
2022. jún. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Sajnos a hazaköltözés több szempontból sem lehetőség, de főleg azért, mert én nem Magyarországon lakom. Az az igazság, hogy a városban, ahova költözöm, az összes kiadó szoba hirdetésére válaszoltam, de ez a tulaj volt az egyetlen, aki vagy válaszolt, vagy nem teljesen más feltételekkel akarta kiadni a lakást, mint a hirdetésben írta. Még így is az összes hirdetés közül ez volt a 3. legolcsóbb lehetőség.

Akkor úgy tűnik sajnos, amíg gyakornok vagyok, addig kénytelen leszek minimálisan félretenni csak.

2022. jún. 10. 10:59
 4/6 anonim ***** válasza:
20%

Igyekszem spórolni és csak azt megvenni ami tényleg elengedhetetlen.

Minél többet szeretnék spórolni, hogy saját lakást tudjak venni.

Szombatonként másodállásban dolgozom, túlórázom ha lehet.


Kiadásaim:

200 albérlet

100 kaja

100 szórakozás és egyéb költségek


Havonta 300-400 ezret tudok félretenni.

2022. jún. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
71%

"mert én nem Magyarországon lakom."

Innentől kezdve csak általános válaszokat kaphatsz legfeljebb, nem sok értelme van a kérdésnek.

Egy Németországban élő teljesen más arányú kiadásokkal szembesül, mint egy Magyarországon vagy Romániában dolgozó. Németben magasabb a fizu, viszont drágább az albi, az élelmiszerek kb. ugyannyiba kerülnek, étterem jóval drágább...

2022. jún. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sehogy, olyan keveset keresek, hogy úgy is elmegy az egész, hogy szüleimnél vagyok kénytelen élni egy elcigányosodott gettó környéken.
2022. okt. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!