Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A katonai alapkiképzés, majd...

A katonai alapkiképzés, majd szerződéses katonai szolgálat mellett tudom folytatni a szakmám tanulását?

Figyelt kérdés
Régóta tervezem hogy szerződéses katonai szolgálatra jelentkezzek, de jelenleg hegesztői felnőttképzésen vagyok ami heti 2 nap, 14-től 19 óráig. Van esély arra hogy ezeken a napokon tudom folytatni a szakmám tanulását, ha igen, ezt hol kell jelezni?

2022. jún. 12. 16:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Odamégy oszt megkérdezed. Meg fogják mondani. De ha nem mégy oda és felhívod őket, az is jó.
2022. jún. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mivel az alapkiképzés alatt a laktanyában fogsz lakni, kizártnak tartom, hogy onnan kijárhatsz heti 2 nap iskolába. De érdeklődj egy toborzó irodában majd felvilágosítanak.

Előbb fejezd be a hegesztő képzést szerintem.

2022. jún. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Alapkiképzés általában minden hónap első hétfőjén, legtöbbször több helyszínen indul. A tapasztalat azt mutatja, hogy bár a 6 hét alatt a hétköznapok során kötelező a laktanyában való bentlakás, hétvégére – parancsnoki döntés alapján – általában hazaengedik a kiképzendő állományt."


Egyrészt hétköznaponként mindenképp a laktanyában kell maradnod - akár hétvégén is -, másrészt érdemes olvasgatnod az iranyasereg.hu-t, hisz én is ott találtam a kérdésedre választ 3 mp alatt.

2022. jún. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Nem lesz idod tanulni de nem is idod hanem energiad meg mentalisan erod nem lesz mellette tanulni mert az elettol is elmegy a kedved alapkikepzesen. Ezt gyorsan felejtsd el hogy te mellette tanulsz... se idod se energiad nem lesz hozza. Foleg akkor mikor a szakmai dolgokat kell tanulni, nem keveset raadasul. Raadasul azok fel is lesznek kerdezve es ha nem megy vagy nemtudod lehet kicsit fekvozni, futni. Ilyenkor mondjak, hogy ami nem megy fejbe megy karba.



Egyszoval vagy tanulsz vagy katonaskodsz.


Udv, egy katona.

2022. jún. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor elvégzem előtte a szakmám, még hasznomra válhat.
2022. jún. 13. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!