Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Más is úgy érzi, hogy semmit...

Más is úgy érzi, hogy semmit sem jelent, ha állásinterjúra behívnak?

Figyelt kérdés

Nagyon nehéz korrekt munkát találni, ahova a végzettséged és tapasztalatod is releváns. Én ezt élem meg mostanában.

Rengeteg helyre jelentkeztem, sok helyre be se hívtak interjúra, annyira sok a jelentkező mindenhova. Voltam olyan interjún, ahonnan a HR-es késett és látszott, hogy nem vesz komolyan, kb 5-10 perc volt az interjú. Kihangsúlyozta, hogy rengeteg a jelentkező, sok embert meg fognak még hallgatni. Szinte végig azt éreztem, mintha csak a munkaidejét szeretné kitölteni interjúkkal, de lehet már egyébként megvan a befutó. Pedig minden egyes alkalommal, mielőtt mentem interjúra készültem, lelkes voltam és örültem, hogy behívtak, mert azt gondoltam, hogy megfelelek a pozícióra és esélyem van elnyerni. Volt olyan interjúm is, ahol az összes leendő kolléga ott ült a főnökkel együtt, az önéletrajzom ott volt mindenkinél, és konkrétan a kollégák kérdései hangoztak el, (pl. mit tennék ha egy kollégám panaszkodna nekem valamiről), nem is a munkához kapcsolódó kérdések voltak.


Ez nekem azért is kellemetlen, mert én beleélem magam, hogy milyen szuper hogy mehetek interjúra, így van esélyem az állásra, de közben meg folyamatosan azt veszem észre, hogy sokszor akkor is behívnak, ha nem az a lényeg hogy mit tudsz, vagy hogy szerintük megfelelhetek az önéletrajzom alapján, hanem csak az idejüket kitöltik, de lehet közben már tudják kit vesznek fel, vagy pusztán csak ismeretség/szimpátia alapján döntenek.



Már úgy érzem, hogy az interjúkra nem is feltétlenül azért hívnak be, mert esélyes vagyok elnyerni az állást.


Nektek mik a tapasztalataitok? Mi alapján választják ki az embereket, akiket behívnak? Mindenki esélyes lehet, akit behívnak?


Most is megyek majd interjúra, de egyszerűen már nem tudok előre örülni neki. Tudom, hogy rengetegen jelentkeztek még rajtam kívül ide is.



2022. jún. 14. 02:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

És, ha más is így érzi, az neked segítség?

Igen, engem is behívnak és nem feltétlenül engem választanak.

És igen, ez addig így is lesz, amíg sok a jelentkező.

Ha ez megnyugtat, fél éve keresgélek. Sz@r melóra azonnal felvesznek, de a jóra várni kell sajnos, és nem feladni a keresést.

Nem mellékesen fizetni se nagyon akarnak, de cserébe ajánlanak két pozíciót egy fizetésért.

2022. jún. 14. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%
Nem erzem igy.
2022. jún. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
61%
Hobbyból senkit nem hívnak be, midenkinek drága az ideje.
2022. jún. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
33%
Nem tudom, milyen területen dolgozol, de ezt biztos nem csinálnám. Nálam legalábbis pont fordítva van, én interjúztatom hr gizikét és ha megfelel az ajánlatuk akkor talán meggondolom, hogy váltsak -e. IT-ben vagy, esetleg más terület?
2022. jún. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szerintem se jelent sokat. Az önéletrajzra vetnek egy pillantást. Itt valószínűleg csak az egyértelműen nem megfelelőeket szűrik ki és mindenki mást behívnak. Egyszerűbb személyes találkozó apján megítélni valakinek az alkalmassagát
2022. jún. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!