Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A közszférában tényleg sokkal...

A közszférában tényleg sokkal alacsonyabb a fizetés, mint a versenyszférában?

Figyelt kérdés
Állami szervnél 300 nettót adnának pályakezdőként

2022. jún. 14. 03:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%

Attól függ, hogy milyen munkára, és hol.


Én állami szervnél nettó 283 ezret keresek úgy, hogy 35 év jogviszonyom van.

A csak papírforma szerint tudásban felettem álló ugyanezért a munkáért 465 ezret kap nettóban. Ő is kb. 35 év jogviszonnyal rendelkezik.

De van kollégám, aki nettó 200 ezret sem kapja meg. Ő kb. 5 éve kezdte.


A fent vázoltak alapján döntsd el, hogy akkor Neked mennyi az annyi. Én a versenyszférában jelenleg még ennyit sem keresnék meg hasonló munkával. Tudom, mert szeretnék "visszamenni" a versenyszférába. Egyenlőre csak a bér tart vissza.


Viszont az sem kizárt, hogy a többi hozzászólónak más lesz a véleménye.

2022. jún. 14. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
66%

Én versenyszférából jöttem át államiba rendvédelmi szevhez hivatásosnak.


Jelenleg a 1/3-át keresem a korábbi fizumnak ( 750 nettó helyett 250 nettót.), de megvan minden olyan végzettségem és papírom, ami magasabb pozícókhoz bemeneti feltétel, a jelenelgi fizetés duplájáért. Ezt kiegészíti már jelenleg is home office-os vállalkozásom, amiből átlag megint van havi 150-200.000 nettó.


Reálisan ez jövő év elejétől lesz elérhető 1 év szolgálati jogviszony után, szeptembertől 50%-os béremelésem lesz, mert fel is ajánlottak addig egy köztes pozíciót 6 hónap után, de ember hiány miatt nem tudnak egyenlőre innen nélkülözni.


A nettó mellé nem számoltam a cafeteriát és extra juttatásokat.

( albérleti támogatás, szolgálati lakás, uti ktg térítés, tanulmányi szerződés, ingyenes táborok nyáron, teljesítmény értékelési plusz illetmény, ruhapénz, 6 havi fegyverpénz, stb. )

2022. jún. 14. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
71%
Tényleg. És minél több időt tölt el az ember a közszférában annál nagyobb hátrány lesz ha vissza akar térni a verseny szférába dolgozni.
2022. jún. 14. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
15%
Igen.
2022. jún. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%

Tényleg.

Ha neked pályakezdőként 300 nettót adnának, az jó.

Én 22 év közszférában töltött év után sem keresek ennyit.

2022. jún. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
25%
Én közszférában dolgozom mérnökként és nettó 250-et kapok. De a tényleges napi munkavégzésem fél óra, húzósabb időszakokban napi 1 óra, mellette 7 órában maszek munkákat csinálok, abból élek, katásként számlázom le a maszekot.
2022. jún. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%

Közszférában nekem az ötödét ajánlották mint versenyben.

Azt mondták, hogy a végzettségeim nem tudják figyelembe venni de ne izguljak mert nem minimálbért ajánlanak.

5 ezerrel több volt az ajánlatuk mint a minimálbér.

2022. jún. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Melyik állami szervnél? Milyen pozicióban? Mert ez így egy semmit nem érő infó amit írtál.
2022. jún. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
4%
Ez gondolom diplomás állás. Ha nem, akkor jónak számít.
2022. jún. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
83%
Én kormányzatiban kaptam a legjobb ajánlatot (pályakezdő) ott még 10kval többet is mint megadtam. Persze kezdő vagyok és nincs sok tapasztalatom de a versenyszféra ennyit se ajánlott nekem..
2022. jún. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!