Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A közszférában tényleg sokkal...

A közszférában tényleg sokkal alacsonyabb a fizetés, mint a versenyszférában?

Figyelt kérdés
Állami szervnél 300 nettót adnának pályakezdőként

2022. jún. 14. 03:00
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
7%
Csak akkor van nagy különbség, ha analfabéta vagy.
2022. jún. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
71%
Én még annyit tennék ehhez hozzá, hogy szerintem állami munkahelyen nem akkora az elvárás és sokkal elnézőbbek és hajlandóak tanítani (mivel én kezdő vagyok) Versenyszférában és profitorientált cégeknél meg egy "kész" terméket akarnak megvenni, mindenhez IS érts, vállalj 3-4 munkarendet és dolgozz dolgozz dolgozz. Én teljesen meg vagyok elégedve az államival, az én igényeimnek megfelel. Persze nem mind egyforma, én pl. szeretem is csinálni ami a munkám. Valóban nincs elszállva a fizu, de nem is kérnek érte akkora teljesítményt. Valamit valamiért, biztos lehet 2x ennyit keresni 2x ennyi munkával. Ezt mindenki maga döntse el mit akar.
2022. jún. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
85%
Egy kicsit vitatkoznék az utolsoval. :) Mivel nem töltöttem el hosszú időt (enyhén szólva) ezert mondhatni első benyomást írnék. Az elvaras szerintem nagy, (helytől függ persze), vannak vizsgák nem kevés,viszont az tényleg igaz hogy az elejétől betanítanak akkor is ha egyébként elvaras volt xy dolog.. Megnyugtatasul ol bet. szellemi munkanal a multi swm fizet tobbet.. Sőt.. A versenyszferaban a túlóra alao néhol.
2022. jún. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
71%
Utolsó vok:az első rész az állami cégre vonatkozik.
2022. jún. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
79%
Én sem vagyok még túl sok ideje ott (bár fiatal és kezdő vagyok szóval 1 év mondhatni nekem sok, de másnak nem biztos) de a betanítás és segítés nekem szempont volt. Nem voltak nálunk vizsgák, vannak néha ilyen "oktatás" vagy "továbbképzés" , meeting valami amire el kell menni mondanak dolgokat de számon nem kérik, csak ha jön valami új dolog azzal képbe legyünk. Persze ha már megtanítanak valamire valamennyire az elvárás, hogy utána tudd is, de szerintem ez korrekt, nem akarják 10x neked ugyan azt megmutatni és még mindig nem érted vagy tudod... Tényleg egyén függő, valakit zavar ha megmondják hogyan kell (mert olyan profi) valaki meg örül ha tanulhat és fejlődhet. De ha most állást keresnék akkor se ez alapján keresnék, hogy állami vagy versenyszféra, inkább a lehetőség és fejlődés érdekel. Utána minél többet tudsz annál többet fogsz keresni. A túlóra itt meg abszolút nincs, nem is fizetik ki ha többet lennél bent, de még soha nem volt olyan, hogy kötelezően azt mondták nem mehetek haza. Olyan volt valamit nem fejeztem be és túlment a munkaidőmön de másnap később mentem be, ennyi. (ez se volt kötelező csak nem akartam félbehagyni)
2022. jún. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!