Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez a pénzügyi intelligencia...

Ez a pénzügyi intelligencia teljes hiányának iskolapéldája?

Figyelt kérdés
Mikor valaki évekig a mamahotelben döglik munkanélküliként, aztán első fizetésből vesz egy iphone-t.
2022. jún. 14. 09:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
Egyáltalán nem.
2022. jún. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%
Nem.
2022. jún. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Kólauborkával ***** válasza:
84%
Inkább az, hogy végre van keresete és szeretne magára költeni. Bár, ha megtanul félrerakni az se árt, a legelső 6 havi fizumból én is feltankoltam az otthonom minden jóval.
2022. jún. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
85%

Igen, plusz az általános hiúságot, hogy kívülre akarják mutatni, hogy ők milyen menők.

Ha megfigyeled, az igazán gazdag és intelligens emberek nem kérkednek.


A mamahotellel önmagában amúgy nem lenne baj, én 32 éves koromig a szülőkkel éltem, viszont akkor már 12 éve dolgoztam, beszálltam a költségekbe plusz 32 évesen nem albérletre pazaroltam a pénzt, hanem saját lakást vettem.

2022. jún. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
82%

1-3#


0. félretett pénze van, de rögtön egy olyan dologra költi az egész vagyonát, ami csak veszíteni fog az értékéből.

2022. jún. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Kólauborkával ***** válasza:
92%

Te az első fizetésedkor ilyeneken törted a fejed? Én kérlek bulin, szórakozásokon…. Igaz nem telefon volt, de az se volt egy tartós befektetés.

Azt sem tudjuk mennyi idős. Én kb 12 évesen gazoltam a szomszédba, meg nyírtam a füvet az utcán, még semmi “értékálló” ismeretem nem volt semmiről…

2022. jún. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

6# "évekig a mamahotelben döglik munkanélküliként"


Ezt felnőtt emberekre szokták mondani. Nem egy 12 évesről beszélünk, hanem egy 23-25 éves srácról valószínűleg, aki eddig nem dolgozott és otthon lakik teljes ellátással.

2022. jún. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
60%

Ennyiből nem lehet megállapítani. Nem mindegy, hogy mamahotelben senior fejlesztővé képezte magát és/vagy amúgy is kriptomilliárdos csak a fillérb*szónak az a változata, aki önmagára nem sajnálja a pénzt, de másokon szeret élősködni.


Vagy tényleg egy egysíkú fogyasztó idióta és eddig is azért maradt életben, mert ha mamahotelben semmit nem kellett fizetnie, akkor a 130 ezres fizetés is annyinak tűnik, mint 150 ezres albérlettel, havi 50-ből kihozva a kaját a 330. Ha belevesszük a kényelmet, hogy eléd teszik a kaját is meg elkészítik, akkor már az étteremmel de minimum egy kifőzdével vetekszik, úgyhogy kajára is számolj akkor havi 120 körül.


Az ilyen embert a mama felelőssége lenne kivágni, mert egy dolog, hogy ma a férfiaknak nehezebb mert megmaradtak a velük szemben támasztott elvárások, hogy bizonyos évesen rendelkezzen bizonyos egzisztenciával azt meg a lakhatási válság közepette könnyebb elérni úgy, ha mama segít, de amikor ezzel visszaél a gyerek vagy a (sokszor egyedülálló) mama mentálisan nem tud leválni a gyerekéről, akkor azzal a gyerekével azt csinálja, mint mikor a vadon élő állatot szakítod el kölyökként mert cuki, majd később már nem tudod gondozni és emiatt döglik meg a farkastörvények között.

2022. jún. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Persze, senior fejlesztővé képezte magát úgy, hogy közben nem volt munkája... hihető.


Mellesleg tipikusan a noliferek szoktak iPhone-t venni az első fizetésből.

2022. jún. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
93%

Vett egy telefont, és akkor mi van? Én az első komolyabb fizetésből a harmadik hónap után vettem egy számítógépet. Mégis családos felnőtt ember lettem. Most akkor én mi vagyok, vagy mi voltam akkor?

Ennyiből nem lehet megmondani, tehát nem iskolapéldája a pénzügyi intelligencia hiányának. Eddig nem volt rá pénze, most meg lett. Na bumm.

2022. jún. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!