Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Segédet szoktak képezni a...

Segédet szoktak képezni a mesteremberek?

Figyelt kérdés

Tanfolyamok sok százezrekbe kerülnek, és nem biztos hogy összeegyeztethetőek a meglévő munkákkal.


Jelenleg például vendéglátásban dolgozom, és egyáltalán nem tudnék egy nappali vagy esti képzést vállalni mert hétről hétre más a beosztásom, plusz 14 órázás mellé sehogy nem férne be.


Pár hete volt nálam egy zárcsere miatt egy lakatos srác, és ő mondta hogy ő sem suliban tanulta a szakmát. Eredetileg bankban dolgozott, elege lett belőle, aztán elszegődött egy mesteremberhez kitanulni a szakmát és aztán saját vállalkozóként csinálja.

Nagyon megtetszett a gondolat.

Én is simán elszegődnék így egy mesterhez aki rendesen betanít, közben vállalnám akár azt is hogy X százalékkal kevesebbért dolgozok neki a tanulásért cserébe.


Szerintetek?

Ilyesmik érdekelnének mint szobafestés, ablaküvegezés, csempézés, asztaloskodás, zárcsere, ilyesmik.



2022. jún. 16. 00:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Mester emberek, igen szoktak tanítani, de általában olyanokat akiknek már van némi tapasztalata, ha csak elméletben is, mert nem szeretika a nulláról kezdeni egy újjal.

Én Hideg és meleg burkoló vagyok, mindegyikről van egy, hivatalos bizonyítványom, úgy tanultam ezeket a szakmákat, hogy két hét elmélet, utána meg két hét gyakorlat, és így csináltam ezt 4 éven át. Utána be fejeztem a sulit, és még plusz 5 évet voltam, egy mester ember mellett, mert kell ennyi idő, mire valaki tényleg mindent meg tanul. Legyen az bármilyen szakma.

Még ha valaki vállalná is, akkor is több 100 ezreket vagy akár milliókat is el kérhet, mert egy ütő képes szak tudást fogsz tőle kapni.

Ezeket nem lehet pár hét, vagy hónap alatt meg tanulni.

Ugyan az a kategória, mint egy diploma. Tanuld meg, elmélet és gyakorlat. Hosszú éven keresztül.

Röviden a válaszom, hogy nem!

2022. jún. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Van rá példa, nálunk a szuperinfóba most is hirdetnek ilyet.


Egyik ismerősöm festő, ő ajánlott nekem egy ilyen lehetőséget még kb 3 éve

2022. jún. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!