Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A magyarok miért fogadják el...

A magyarok miért fogadják el hogy agyon vannak dolgoztatva fagyipénzért?

Figyelt kérdés

Egy jó barátom külföldre költözött, Svédországba.


Voltam kint nála és volt szerencsém belelátni a munkakörülményekbe, mintha egy más világ lenne.


Az emberek halál nyugodtan elvannak, nem stresszelik szét az agyukat, nem dolgozzàk agyon magukat.


Ő ugyan abban a pozícióban dolgozik kint multinàl mint itt, elmondása szerint negyed annyit dolgozik, és tripla annyit keres. Egyébként sokkal jobban néz ki mint amikor itt élt, látszik rajta a más életstílus, tehát lehet igazság abban amit mondd.


Külföldön miért becsülik meg jobban az embereket?



2022. jún. 17. 14:20
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
73%
Én nem vagyok agyon dolgoztatva, nem keresek keveset és nem is stresszelek. Magyarországon dolgozok.
2022. jún. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem is nagyon cégfüggő.


Amúgy nekem barátom ment ki Svédországba dolgozni, neki biztos, hogy nincsenek jó tapasztalatai, szerintem rengeteget dolgozik. (Heti 60-70 órákat) De van gyümölcs és kondibérlet, viszont nem él túl jól meg belőle.

2022. jún. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
88%
Mert a félelem vezérel minket még mindig csomó mindenben. Ha nem felelsz meg itt nincs normális segély, mint a Svédeknél. Ha nem dolgozod magad agyon, tuti lesz legalább 1 frusztrált kollégád, aki nekiáll eszkalálni és a végén kirúgat és akkor megint eljutunk oda, hogy élj meg 100 000 HUFból.
2022. jún. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
90%
na, látom, itt van a munkaügyis troll is... :)))
2022. jún. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
75%

Kamu kérdés.

Mindenki tudja, hogy kint éheznek és nyomorognak az emberek, mert mindenki azért epekedik, hogy olyan vezetője lehessen mint Orbán.

Kint eleve senki ki sem mehet mert azonnal elvágnák a migránsok a torkukat. Tombol a migráns terror, naponta robbantgatnak, tiszta háborús helyzet van, az emberek egész nap otthon gubbasztanak és zsíroskenyeret meg farhátat esznek.

Az óvodákban meg saját kényük kedvük szerint operáltatjak át a kisgyerekek nemét és ha a szülő ellenzi, azonnal kivégzik őket. Nem is csoda, hogy tömegesen menekülnek el és vándorolnak be Magyarországra onnan az emberek, lásd azokat a németeket akik a Balaton mellett vesznek házakat.

2022. jún. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Sok ember úgy gondolkodik, hogy a "biorobot nyócelemis ugribugri" alacsony hozzáadott értékű munkát végez, míg én magasabb pozícióban dolgozok, magasabb hozzáadott értékű munkát végzek, ezért ÉN többet érek, mint a Marika a soron.


Vagyis úgy gondolkodnak, hogy ha a munkájuk többet ér, akkor ők is többet érnek. Azért érezzük, hogy ez egy irdatlan nagy f*sság.


A gyárban a műszakvezető (ez csak egy példa, tisztelet a kivételnek, meg minden) úgy gondolkodik, hogy ő a munkavállalók felett álló valaki, mert egy magasabb rendű feladatot lát el. Ehhez társul gyakran egy lenéző stílus is.


Ha levetkőznénk ezt a fajta "kivagyiskodást", akkor már beljebb lennénk.

Nem lennének prolinak, biorobotnak bélyegezve az emberek az általuk végzett munka miatt. Egészségesebb lenne a kapcsolat az emberek között, és ami a legfontosabb, hogy a munkavállalók emberszámba lennének véve.


A másik probléma pedig a kishitűség. Sokan semmit sem csinál, ha valami problémába futnak bele, csak panaszkodik egy sort. Még csak nem is gondolkodnak. "Töredék" megoldásokban sem. Mert ugye egy problémát nem csak megoldani és megoldatlanul hagyni lehet. Lehet próbálkozni, félig megoldani.

De úgy állnak hozzá, hogy "minek agyaljak problémákon, úgysem jut semmi remek ötlet az eszembe". De mi van, ha mégis? Akár még fel is keltheti az érdeklődésedet egy-egy probléma, ha elkezdesz rajta agyalni, ami tök jó dolog tud lenni.


Azt látom, hogy sok ember "mentorálatlan". Nincs tisztában a lehetőségeivel, képességeivel sem.

2022. jún. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem reális összehasonlítani magunkat a svédekkel,de komolyan nézd meg a történelmünket, nálunk jobban szerintem senki se szopott a történelemben.
2022. jún. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem sok választásuk van.
2022. aug. 31. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 NTBS ***** válasza:
Ne hasonlítsuk már össze a két országot. Na meg ezek a külföldön élők beszámolói is sokszor sántítanak.
2022. aug. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Egy ismerősünk bátyja már vagy 30 éve Svédországban él, és amikor hazalátogatott azt mondta, hogy egyrészt itt a kaját tekintve Svédországhoz képest minden nap dínom-dánom van, másrészt, ha ott egy narancslé annyiba kerülne a fizetésekhez képest mint itt, akkor senki sem venné meg.
2022. aug. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!