Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Azt honnan lehet megtudni,...

Azt honnan lehet megtudni, hogy milyen szakma érdekel karrierügyileg engem/valakit?

Figyelt kérdés
Hol vannak felsorolva amit az iskolákkal szakmákat el lehet érni? Vagy legalább közel lehet kerülni hozzá?

2022. jún. 19. 12:47
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Csak én nem értem?......
2022. jún. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
M3nj elvegy pályavalasztási tanacsadásra.
2022. jún. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

hát, ez nagyon nehéz kérdés, mivel van olyan aki tudja, hogy mi tetszik neki, és van olyan aki nem.


Általában itt gyakorin jön az okoskodás, hogy "mennyé el ájtísnak vagy burkolónak"

2022. jún. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
Ez elég buta kérdés, mert alapból sehogyan se tudnám én megmondani téged mi érdekel, ez önismeret inkább, te neked kell tudni és utána tudnánk segíteni ahhoz, hogy pl. tűzoltó vagy rendőr legyél milyen suliba kell menned és abból milyen karriert lehet futni.
2022. jún. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
36%
Hány éves vagy? Mert 15 évesen a pályaválasztási tanácsadó segíthet, de ha felnőtt létére fingod sincs, hogy mi érdekel, akkor reménytelen vagy.
2022. jún. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%
26évesen semmilyen munkakör nem érdekel és egy hulladék diplomával + nyelvvizsgával csak egyhelyben állok az életben. Ilyenkor még segíthet a pályaválasztási tanácsadás?
2022. jún. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%

#6: Én inkább pszichológust ajánlanék (nem bántás) mivel szerintem nálad az a baj, hogy semmi sem érdekel és nem okoz örömet. Mert ha lenne ilyen akkor ilyen irányban, ez nem is az, hogy nem csináltad és nem tudod milyen, mert érdekelni akkor is érdekel, nézel róla videókat, követed stb.

Az meg csak mellékes, hogy jó munkahelyen meg annyira mindegy mit csinálsz, nekem is volt munkahelyem ahol a környezet, a hangulat annyira jó volt, hogy egyszerűen mindegy volt mit csinálok, szeretem-e.

2022. jún. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Én nagyon szeretek dolgozni, eddig minden munkahelyemen kifejezetten szerettek, kedveltek, és nagyon velem akartak dolgozni, tehát feltétlenül jó munkaerőnek számítok.

Ezért szeretnék valami olyan munkahelyen, munkaterületen, szakmában dolgozni, ahol ezt a tulajdonságomat is hasznosítani tudom.

Mert nekem fontos az, hogy kedveljenek, kedveljék velem együtt a munkákat, a munkahelyet, a morált..


Ezért szeretném ha a legjobbat, legnekemvalóbbat tudnám kiválasztani, hogy minél többen, minél több pénzért is, minél jobb munkákat tudjunk végrehajtani, elvégezni.


Tehát ha nekem magamhoz képest a legjobb, legnekemvalóbb munkám, munkaköröm van, akkor minden, de tényleg minden a legnagyobb rendben van az életemben. És másoknak is elképesztő fontos, hogy megfeleljek, hisz a legjobbat tudom nyújtani szakmailag is, emberileg is egyaránt.


Ezért szeretném kiválatsztani, átnézni, a jelenleg választható szakmák listáját, mert én úgy tudok legjobban dönteni, ha van elöttem egy lista.


És kell, mert a mostani munkám is csak egy "vészdöntés" volt, a zeneiparvan ahol 10 évet dolgoztam kb, az nem ment évekig, így új irányba kellett néznem munkákat...

De már 30-as vagyok, és biztosan kellene tudnom, hogy más nem lenne-e jobb nekem, más munkakörben nem felelnék-e meg sokkal jobban?!


Azt hogy mit szeretek, mit kedvelek, mik érdekelnek, ezeket már konkrétan évek óta tudom, de hogy ezeknek milyen megnevezései vannak mint szakma, azt inkább következtetném a leírásból, a lista feltétlenül kellene.

2022. jún. 20. 12:07
 9/10 anonim ***** válasza:
2022. jún. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyen lista nincs, ezt neked kell otthon megcsinálnod. Olyasmi mint egy Pro-Contra érv, te írod a dolgokat miért ezt miért azt.

Van rengeteg szakma, beírod pl. Informatika kiad rengeteg szakágat vagy érted. Nézhetsz állas hirdetéseket (szűrő alapján, hogy mid van esetleg mi érdekel) és ott láthatod mennyit fizetnek, hol van, mi kell stb. Talán ez áll a legközelebb a listához. Rá szűrsz a városodra és megnézed mik a lehetőségek, mennyiért.

2022. jún. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!