Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Rendeltem AliExpressről 2db...

Rendeltem AliExpressről 2db Mi 5000mah Power Banket 1 hetes késéssel és amit 1 héttel később rendeltem az megjött 14 nap alatt, de amit először rendeltem azt megfogták a vámon, hol kell érte fizetni?

Figyelt kérdés
Ilyenkor a helyi postára kell menni érte? Elvileg a postán van. Mennyit kell fizetni? 3700ft volt a power bank.
2016. jún. 22. 18:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
3700-ra nincs vám, valamit elnéztél.
2016. jún. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A trackingnél is az van írva, hogy vám köteles küldemény és sms-t kaptam a postától, hogy csomag érkezett a részemre és a link az sms-ben a magyar posta\vám oldalára dobott.
2016. jún. 22. 18:14
 3/13 A kérdező kommentje:
Lehetséges, hogy csak félre értés az egész?
2016. jún. 22. 18:14
 4/13 anonim ***** válasza:

Mitől lenne a 3700 ft-os küldemény vámköteles?

A kínaiaknak fingjuk sincs a magyar vámszabályokról, így valószínűleg mindenhez odaírják.

Ettől függetlenül minden átfut a vámügyintézésen, pár napot időzhet ott, de nem vámköteles. Mondjuk az sms-t nem értem, én sose kaptam. Legrosszabb esetben értékesebbre saccolják az árut a valósnál, akkor neked kell igazolnod az utalás összegét, de ilyen értékben semmiképp nem kell fizetned még áfát se, vámot pláne.

2016. jún. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Várjak akkor még pár napot, hátha kihozzák? Én sem kapok soha sms-t.
2016. jún. 22. 18:24
 6/13 A kérdező kommentje:
A rendelés összegét, hogy tudom a legegyszerűbben igazolni?
2016. jún. 22. 18:26
 7/13 anonim ***** válasza:

Paypal utalási bizonylatot szoktak kérni úgy tudom, de az alinak saját fizetési rendszere van. Belépve látod a fizetési adatokat, nem tudom, hogy lehet ezt elmenteni, kinyomtatni olyan formában, ami nekik kell.

A küldeményazonosítóval látod a csomagot a posta nyomkövetőjén, és a vámot írja jelenlegi helyszínnek? Szerintem várj 1-2 napot, közben figyelgesd merre jár, aztán esetleg hívd fel a vámot, majd elmondják a teendőket. Az biztos, hogy fizetned nem kell.

2016. jún. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Azt írja vámeljárás alatt van a csomag, az eladónak írtam, hogy nem jött meg és az ő trackingje alapján Levelek Postán, ugye énn itt lakom.
2016. jún. 22. 18:38
 9/13 A kérdező kommentje:
Figyelem majd és köszi a választ/felvilágosítást!
2016. jún. 22. 18:39
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem, ne várj, mert a NAV vámeljárás alá vonta a csomagot, nincs értelme várni, csak az idő megy vele, ők várnak tőled adatot. Ennek pl. lehet az az oka, hogy a kis kínai 1-2-5 USD értékmegjelölést és "garden tool" vagy valami szokásos bullshit tartalommegjelölést adott meg a csomagra, a vámosok pedig kiszúrták, hogy nem az és átvilágítással pedig csak azt látták, hogy valami elektromos kütyü - esetleg azt hitték mobil/tablet - és megállították, de kibontani nem akarták.


Keresd őket, igazold BANKI BIZONYLATTAL a csomag értékét és pl. a rendelés screenshotjával a csomag tartalmát / eredeti árát.


Ha 20 USD alatt van akkor semmi gond nincsen, simán tovább fogják neked engedni fizetnivaló nélkül.

2016. jún. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!