Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkáltató le tudja ellenőrizn...

Munkáltató le tudja ellenőrizni, hogy előző munkahelyemen mennyit kerestem?

Figyelt kérdés

Diploma szerzés utáni első állásról lenne szó. Magas bérigényem van és szerintem reális, de csak a top 5-10% kap ennyit elsőre, így biztos vagyok benne ha tökéletesen is teljesítek az interjún lesz majd egy pici alkudozás a részemről.


Viszont a jelenlegi diákbérem már egy magasabb összegű pályakezdő bér, így a bérigényem realisztikus, de nagyon magas. Kb top 5-10%-ba esik. Így biztos vagyok benne, hogy kell majd picit alkudoznom.


A kérdésem, hogy tudják-e ellenőrizni mennyit keresek jelenleg diákmunkán?

Ami mondjuk esetemben jól is elsülhet, mert legalább elhiszik majd.


A másik, hogy ha valaki főállását hadja ott, akkor azt letudják-e valahogy ellenőrizni?


Ez még engem nem érint, csak kíváncsi vagyok, mert a későbbiekben is jó alkudozási taktika lehet.



2022. jún. 20. 18:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem
2022. jún. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Milyen diplomát adnak ilyen helyesírású egyénnek??? ☹️😕🤨


Amúgy, nem tudják leellenőrizni.

2022. jún. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Programtervező informatikus


Tudnám a gyors gépelésre és hanyagságra fogni, ami szerintem letudja a magyarázatot, de csak azért válaszolok rá, mert konkrétan volt olyan, hogy szaktársaim olyan házit adtak le, ahol értelmetlen mondatok tömkelege és volt és nem vették figyelembe osztályzásnál.


Szóval tényleg vicces, de nem nagyon foglalkoznak vele.

2022. jún. 20. 19:13
 4/7 anonim ***** válasza:
58%

Saját igénynek kellene lennie….

Mindenesetre, aki leírja, hogy “főállását hadja ott”, az nem túl olvasott és művelt ember. És még a böngésző is aláhúzza…


Javaslom, hogy javíts ezen, mert nálam például egy ilyen helyesírás azt eredményezi, hogy nem hívlak be interjúra. És nem a HRes vagyok, hanem a szakmai vezető mérnöki területen. Gondolom, nem én vagyok az egyetlen vezető, aki ezen kiakad.

2022. jún. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
@4 Ne tudd meg, hogy milyen szakdolgozatokkal / diplomamunkákkal találkozom....
2022. jún. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
47%

#4 totál igaz.


Mindig arra gondolok, hogyha pl egy CV-ban látok egy helyesírási hibát, vagy egy elütést, ami azt jelenti, hogy nem olvasta át elküldés előtt, amitől az állása függ.

Vajon mennyire dolgozik precízen, pontosan az illető? Mennyire igényes a munkájára?


Különösen, ha programozó, és elüt valamit egy programban....

2022. jún. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A kérdésedre válaszolva: Nincs olyan lehetősége a munkáltatónak, hogy bármit lekérdezzen a munkavállalójával kapcsolatban az előző munkahelyét/bérét/munkakörét/betegségét/alkalmasságát/munkaviszony megszűnésének módját stb. illetően.
2022. jún. 21. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!