Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehetek a munkahelyen a hr-en...

Lehetek a munkahelyen a hr-en feketelistán?

Figyelt kérdés

Volt kb 3 éve egy nagyon jó munkahelyem. Jó volt a fizu meg minden. Sajnos csináltam egy baromi nagy hibát amit nem tudtam jóvátenni + még feljelentêses balhé is lehetett volna belőle. Így közös megegyezéssel felmondtak.


Most bátorkodtam jelentkezni ahhoz a céghez csak másik városban van az irodája. Eljutottam oda, hogy küldenek tesztet mint anno meg online interjú lesz stb...


Csak attól félek, hogy ez a baki kifog derülni, mert átmegy az infó, hogy balf@sz voltam.


Van valakinek tapasztalata?

Anno Bpn voltam most Gödöllőre mennék.



2022. jún. 21. 10:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%
Lehetsz.
2022. jún. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
22%
Nem létezik feketelista. Vegyétek már észre hogy nem a 60-70-es években élünk már...
2022. jún. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Én értem, hogy nem a középkor, de ha X ok miatt vagy elküldve akkor sanszos, hogy nem fognak benned megbízni hiába akarsz vissza menni. Cserélődhet ott is a hr stb és vissza veszik azt az embert akit anno ki kellett rúgni... Én így gondolom figyelnek erre. Bárcsak ne lennék.
2022. jún. 21. 10:28
 4/18 anonim ***** válasza:
90%

Van feketelista. Több helyen (főként multiknál) a cv alapján egyből megy egy name check. Saját szememmel láttam az egyik partnerünknél, hogy 4000+ fős listajuk van (gyártó cég).


Ettől függetlenül, ha ennél a cégnél nincs is, akkor is az interjún kiderül, hiszen a cv-dben csak benne van, akkor meg nem tudod szépíteni a dolgot. Nem fognak felvenni.

2022. jún. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%
#4 Nincs, ne hazudjál már.
2022. jún. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
85%
van feketelista, és simán lehetsz rajta.
2022. jún. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%
Nem, nincs.
2022. jún. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
88%
Hogy ne lenne feketelista. Miért venne vissza egy cég olyat, aki kárt okozott vagy nem volt megfelelő a magatartása vagy egyéb más okból el lett küldve.
2022. jún. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
72%
Válaszolóknak látszik hogy fogalmuk sincs arról amit beszélnek.
2022. jún. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
91%

Aki itt hangoztatja, hogy nincs feketelista, az mégis miről beszél? Oké, lehet, hogy annál a cégnél, ahol ő dolgozik éppen nincs feketelista, de máshol igenis lehet.

Én is láttam, hogy a HR lecsekkolt egy illetőt. Akit korábban balhé, vagy pocsék teljesítmény miatt küldtek el, az feketelistára került. Egyébként pedig nem volt ritka, hogy volt dolgozókat újra felvegyenek (tudom, mert én csináltam az új belépőknek az accountokat).


Jogilag persze nem lehet ilyen feketelista, de ki ellenőrzi? És ha ellenőrzik is: "nincs ilyen listánk". Meg "azért nem vettük fel xy-t, mert találtunk alkalmasabb jelöltet".

2022. jún. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!