Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért dolgoznak emberek annyi...

Miért dolgoznak emberek annyi pénzért amit Magyarországon fizetnek?

Figyelt kérdés

Csak puszta kíváncsiság. Miért dolgozik egy ember, aki nincs rákényszerülve ( pl nem kisgyermekes,nyugdíjas,fogyatékos etc.. ) magyarországon olcsón, apróért?


Mármint én példának okáért 2 hónapot dolgoztam otthon mint autóelektronikai műszerész és kiszúrták a szemem 300.000ft fizetéssel, kijöttem ausztriába betanított munkára, 1800 euró volt (720.000 ft) a kezdő bér +szállás-ellátás ingyen, most pedig a szakmámban sikerült elhelyezkednem fél éve 5500 eurós fizetésért (2.2 millió ft) amit 14x kapok egy évben + egyéb juttatások


Nincs az az isten, hogy hazamenjek mégis sokan istenítik azt a balkáni szemétlerakót, miért?



2022. jún. 21. 15:29
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
32%
Pfff... Full HO-ban megkapom ugyanezt napi nettó 3 óra pötyögéssel. Ennyiért nemhogy külföldre nem járnék, de még az irodába se szívesen mennék be jakuzzizni. IT.
2022. jún. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
64%

De jó hogy itt vagy, majdnem 1 éve szivok ezzel. Minden szerelő szerint jó a kocsim de elégette a dpf-et füstöl mint állat.


Nem értek hozzá, de a cel nem világit nincs hibakód de a cact -41 fokot mert tegnap balatonra menet ami lehetetlen. Létezhet hogy rossz a szenzor de nincs hibakód ?

2022. jún. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
28%

Ennyiért kajak minek mentél ki?

Egy kis HotJar-nál többet keres ennél egy medior fejlesztő 4 év tapasztalattal Magyarországról, 40 nap fizetett szabival + egyéb juttatásokkal, otthonról a fotelből (vagy jacuzziból).

[link] (oldal alján a bérsáv)

2022. jún. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
100%

Arra kíváncsi lennék, hogy a szállás, ellátás mégis mit jelent? Tömegszállás 10 vadidegennel?

Azért az élet kint elég drága, ha normális életszínvonalon akarsz megélni, ott is villantani kéne valamit. A betanított munkások ott sem élnek magas színvonalon.

Hogy a kérdésre válaszoljak. 300.000 nettó itthon nem is olyan rossz fizetés. Egy átlag. Ha van saját lakásod, és még a párod is legalább ennyit keres, azért meg lehet belőle élni. Én biztos nem mennék ki külföldre más ember lába kapcájának lenni.

Amúgy sokan ki is mentek, akiknek van piacképes szakmája, és valóban normális fizetést kapnak. Aki meg betanított munkára megy ki, az pár év múlva hazakullog, mert elege lesz az ócska tömegszállásból, meg az alja munkából, amit azért bíztak rá, mert a helyieknek büdös volt.

2022. jún. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 A kérdező kommentje:
Unokatesóm is szoftverfejlesztő Svájcban, bár én ehhez nem értek, elvileg játékprogramozással foglalkozik, ő évi 300.000 eurót keres. Az cca. 120 millió évente, szerintem a magyar fizetés ehhez sehol nincs, feleleges különböző szakmákat összehasonlítani.
2022. jún. 21. 16:57
 16/41 anonim ***** válasza:
88%

"Hogy a kérdésre válaszoljak. 300.000 nettó itthon nem is olyan rossz fizetés. Egy átlag. Ha van saját lakásod, és még a párod is legalább ennyit keres, azért meg lehet belőle élni."


Ha megvan, de a nagy többségnek nincs meg az egzisztenciája és 300 nettóból nem is lesz meg, csak szólok. 90% pont emiatt hagyja el ezt a mesés országot.

2022. jún. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
81%

Kizárt hogy te nettó 5500 eurót kapj ezért a mellett


[link]

[link]

2022. jún. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
89%
Szia, én is ugyanebben a szakmában dolgozom Ausztriában, de 2000 euró fölöttit meg nem kaptam. El tudod küldeni akár privatban is hogy melyik cég fizet 5500 euró nettó? Szeretnék én is jelentkezni. Előre is nagyon köszönöm!
2022. jún. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
75%
mert ha kimenne Ausztriába 4 millió munkavállaló, akkor ott is egyből lentebb mennének a bérek.
2022. jún. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
82%

Ennyit az 5.500 EUR-ról...


[link]

2022. jún. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!