Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szakszerűsìtve mennyi pénzt...

Szakszerűsìtve mennyi pénzt teszel félre havonta a fizetèsedből?

Figyelt kérdés
Gyűjtesz valamire?
2022. jún. 22. 19:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%

500-600 ezer között.

Első lakásra gyűjtök.

2022. jún. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
33%

1.5m, de lesz jobb amikor beindul a kulfoldi cegem.


Nyugdijra gyujtok, 35 evesen szeretnek nyugdijba menni.

2022. jún. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
200-250 körül. A fizetésem felét félre tudom rakni. A másik fele elmegy rezsire, kajára, szórakozásra, benzinre és egyéb autóval kapcsolatos költségekre, fodrászra, néha ruhára.
2022. jún. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk közös kassza van, úgy nézd.

Kereset: 550 ezer

Számlán marad: 350 ezer (ebből rezsi+lakáshitel 100 ezer)

Megtakarítás számlára megy: 200 ezer


Tavaly vettünk lakást, most a rövidtávú cél a megtakarításaink visszaépítése, az éves nyaralásunk finanszírozása. Későbbi célok majd a kocsink újabbra cserélése és talán 5-6 év múlva ház vagy nagyobb lakás. De ezek nem sürgősek.

2022. jún. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem kapok fizetést, de rendszertelenül elég sokat tudok spórolni.
2022. jún. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%

Kettőnk keresete kb 700 ezer


Albérlet: 120

Kaja, háztartási cuccok, gépek, egyéb kiadások átlagban: 250

Autó tankolás, fenntartás: 100

Megtakarítás ebből kb 100 ezer fejenként, nekem ez kevesebb, mert több egészségügyi kiadásom van, 50-100 ezer közt tudok elrakni egy hónapban. Gyűjteni max egy jobb autóra gyűjtök, lakás esélytelen, hiába érzem úgy, hogy jól keresünk, a jelenlegi árak mellett brutálisan sok a kiadásunk, igaz nem párizsis zsemlén élünk, de nem is lazacon 😀

2022. jún. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
200 ezer - a fizetésem... Vajon mennyit tudok félretenni??
2022. jún. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
48%
Havi 6-7000 USD marad a havi költéseimen felül. Nem gyűjtök semmire, bár lehet, hogy veszek Miamiban is egy házat, hogy nem kelljen mindig szállodázni ha az USA-ba utazom. IT.
2022. jún. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
68%
Most kaptam kb 110 ezer USD-t, amit nem költök semmire.
2022. jún. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
83%

Fizetés napján fixen 100 eFt-ot félreteszek.

Emellett

- havi 10 eFt egészségpénztár

- havi 50 eFt nyugdíjra


Aztán a többit hozza az élet, a kisebb dolgokra vagy nyaralásra, klímacserére stb- illetve évente 2x van pluszban 1-1 havi fizetésem, azoknak is legalább a felét elteszem és egy átlagos hónapban még további 30-50 eFt maradt teljes bevásárlás és minden pontos kifizetése után. Akkor azt is elteszem.


Rövidebb (fél-egy éven belüli) célok mindig vannak, hol egy háztartási gépcsere, hol egy éves műszaki karbantartás az egyébként 1,5 éves kocsira, hol a nyaralások, karácsonyi ajándékok stb. Ezen felül azért 5-6 évente szükséges egy nagyobb karbantartás, felújítás minden otthonban, szóval ezeket is könnyebb havonta tudatosan tervezni.


Normális, igényes saját otthonban élek, új(abb) autóm van, az otthonom utolsó nagy (pl. Burkolatcsere stb) felújítása is 2 éven belül volt, 10+ MFt-os nyugdíjcélú megtakarításom van, de átlagos, rendezett életet élek.

Szerencsére a váratlan kiadásokra is van azonnali fedezetem és van likvid, azonnal mozgósítható 3-4 havi életvitelhez (szűkösen mondjuk 5 havi) készpénz is, amit sehová nem számítok, nem kötök le stb.


44 éves, elvált nő vagyok és egy kisgyereket is tisztességgel tudok nevelni (sport, hobbik, egyebek, tehát nem a basic szint).

A mostani árnövekedést nem érzem meg az életszínvonalunkon (még), de a heti bevásárlásnál feltűnik, hogy 20-30 eFt-ért két szatyornyi kaját lehet hazahozni. Szeretek főzni, sütni- ezzel szerintem sokat lehet “spórolni” és a minőség, mennyiség is más, mint egy menürendelés vagy munkahelyi étterem- nekem nem derogál.

(Most épp egy kb. 65-70 eFt-os automata tésztakészítő gépen gondolkozom, nem kell érte megtakarításhoz sem nyúlni, ha úgy döntök, megveszem).


Ezzel együtt nem “flexelek” mint sok 30 feletti szingli munkatársam, aki villásreggelizik 2 eft-ért az irodaház éttermében reggel, ebédel legalább ugyanennyiért, aztán elmegy plázázni, mert kell még egy x+1. Pandora charme—- közben meg 200 ezreket dobálnak albérletre, de “fancyskednek” és beszólnak, hogy elég a munkaidő előtt 15 perccel kelniük, mert nem kocsival járnak, hanem 1 megállóra laknak :D


(Nekem nem derogál HO-s napokon hajnalban 6-ra a nyitáskor a piacon lenni a kicsit drágább, de friss vajért vagy a zöldségekért, amiből nem vagyok lusta pogácsát készíteni és grillzöldséget- amit nem 45 Ft/dkg-os áron veszek meg turkálva a kollegáim előtt a céges étkezőben.


Nem tartom magam sem szegény, sem gazdag embernek.

Lehetne több mindenből, de nem panaszkodom, így is igen jó sorom van és sokat teszek azért (tanulással, jó munkával, de akár háztartásvezetéssel, házimunkával is)- hogy megmaradjon ebben a válságos időben is ugyanaz a szint.

2022. jún. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!