Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van még bárhol home office?...

Van még bárhol home office? Vagy már megszűnt, hogy nincs covid?

Figyelt kérdés
Már nem nagyon látom az álláshirdetésekben sem.
2022. jún. 22. 23:36
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
72%

Én továbbra is mindenhol a HO-t látom. Szerencsére az értelmes cégek felismerték, hogy ez a jövő és nem erőltetik az irodába visszatérést. Legtöbb helyen opcionális a bejárás, rosszabb helyeken hibrid van.

A vaskalapos cégek szokták csak mindenáron visszahívni az embereket az irodába. De az olyan helyeken nem is érdemes dolgozni, mert azt hiszik, hogy a megfigyeléssel tudják jobb teljesítményre ösztönözni az embert.


Én egyébként pont a pandémia alatt kaptam permanens HO állást. Iroda sincs, nem is lenne hova bejárni.

2022. jún. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
71%
Nem tudom, h milyen hirdetéseket nézel, de én mindenhol látok home officet, pont most nézegettem az egyik kisgyerekes ismerősömnek a hirdetéseket professionon. Amúgy én is full ho ban vagyok, a párom is meg a volt évfolyamtársaim is, akikkel tartom a kapcsolatot.
2022. jún. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
76%

Szerencsére sok van, és igen, egyre inkább elvárás az emberek részéről. Én nem IT-s vagyok, marketing területen dolgozom, 3 éve szabadúszóként, és kizárólag otthonról. Első kézből tudom, hogy tökéletesen működik így is, 3 év alatt egyetlen egy ügyféllel találkoztam személyesen, vele is csak azért, mert ez volt a mániája, hogy legalább egyszer üljünk le személyesen. Megkapta, de tisztáztam is, hogy egyszeri alkalom.

Rohadtul fölösleges és időrabló bejárkálni egy irodába és eltölteni ott napi 8 órát, főleg, ha mondjuk a napi feladatokkal 6 óra alatt is megvagy. Minden meeting elhúzódik bent, mert megy a fölös trécselés, zoomon gyorsabban lezavarjuk. Lassabban halad a meló, mert igyunk egy kávét, szívjunk el egy cigit, mert a Juditka odajön kérdezni valamit, aztán még negyed órát támasztja az asztal szélét és beszéli a hülyeségeit, sorolhatnám. Otthon egyedül vagy, nem vonják el a figyelmedet, tudsz koncentrálni, hamarabb kész vagy, közben még esetleg berámolod a mosogatógépet meg a mosógépet, és a házimunkával se vagy annyira elmaradva. Kevesebb pénzt cseszel el, mert főzöl magadnak vagy rendelsz menüt, nem a büfében vásárolgatsz kaját, meg kávézgatsz napi 3x pénzért. De a bejárással megspórolt idő az, ami megfizethetetlen. Meg a kényelem.

Értem én, hogy nem mindenkinek való, mert van, aki annyira társaságfüggő, hogy megkattan otthon egyedül, meg olyan is van, aki a saját környezetében nem bír koncentrálni. Oké, ők járjanak be, de ne legyen kötelező. Nekem pl. van és mindig is volt életem a munkán túl is, így home office-ban se élek remeteként.

2022. jún. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
71%

#8

"bármi van, neked dolgozni kell, akkor is ha nincs áram, net, meg kell oldani"

Már ahol. Nálunk ha épp nincs net vagy áram, akkor egy telefon a főnöknek, hogy mi a helyzet és annyi. 20-30 perc kiesés senkit nem érdekel. Ha hosszabb idő esik ki, akkor max bepótolod valamikor.


"Ha munka után elmennél valahova, ugyan úgy be kell utazni, mintha munkába mennél, de mire beérsz késő van"

Ez csak akkor probléma, ha a városon kívül laksz. Én 20 perc sétára vagyok a belvárostól. Ja, és persze nem Büdipest, oda sose költöznék!



A régi munkahelyemen a COVID előtt csak kivételesen lehetett egy-egy napot HO-ban tölteni. Aztán 2020 tavaszán hirtelen mindenkit hazaküldtek HO-ba és láss csudát, működött.

Bár én már nem dolgozom ott, de azóta sem tértek vissza, csak aki akart. Annak ellenére nem hívták vissza az embereket, hogy pont a pandémiat előtt húztak fel egy új irodaházat.



Értem, hogy 20 perc ingázás nem sok, de kérdem én: ha a munka ugyanúgy el van végezve, akkor mégis mi értelme megkövetelni a bejárást?! A cég szempontjából több rezsi, iroda bérlés, kávé, stb, a munkavállaló részéről meg időveszteség a bejárás plusz környezetszennyezés és dugó. Ráadásul ha a cég bejárós irodistákat alkalmaz, akkor eleve kisebb a merítése, mert lehet, hogy az ország másik feléről HO-ban egy sokkal jobb szakembert tudna alkalmazni.

2022. jún. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
42%

Nagyon sok helyen van, én 2019 óta home-officeban dolgozom.


Már csak olyan helyekre jelentkezem ahol vagy full home-office van, vagy legalább hybrid.


Azok a cégek ahol nincs egyik sem, el fognak bukni.

2022. jún. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
29%
Nagyon sok supply chain, gazdasági, marketing és természetesen programozó állásokat látok remote-ban.
2022. jún. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
46%
Nálunk július 1-től növelik meg pár beosztásban a HO mennyiségét, szóval nem azt látom, hogy visszafelé haladna a dolog, bár a managementnek van egy konzervatív része.
2022. jún. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 ascelpius ***** válasza:
83%
Nálunk ugyanúgy HO van, heti egyszeri bejárást kérnek, hogy a heti nagy csapatos meeting személyesen menjen és picit szocializálódjunk, de ezt se veszik teljesen komolyan (SSC gyógyszeriparban)
2022. jún. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:

Nálunk most erőltetik, hogy szeptembertől vissza kéne menni, én is gondolkodom rajta, hogy az van mögötte, hogy leépítéseket akarnak, így az emberek egy része elmegy majd magától.

Pesttől 50 km-re lakom, fejvadászok mindig csábítanak, hogy vállaljak ott állást, máshol úgysincs karrier, de eddig nemet mondtam. Most kezdtem el nézelődni, compliance, pénzügy területén, és az álláshirdetésekbe nem írják oda, hogy HO. Viszont ha rákérdezek, fejvadászok szerint azonnal megy is a kukába az önéletrajzom, mert ez egy "illetlen" kérdés. Ami egyébként röhej, kb. azt is illetlen megkérdezni, hogy mennyi lesz a fizetés.

2022. jún. 23. 14:11
 30/33 anonim ***** válasza:
71%
Miert nem mesz normalis ceghez akkor, ahol alap a HO? Vannak pl. Revolut-nal vagy Wise-nal is nyitott compliance pozik.
2022. jún. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!