Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 30napos felmondasi ido,...

30napos felmondasi ido, garancia,hogy a masik helyre felvesznek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Helyzet az hogy lenne egy sokkal jobban fizeto allas, mostani helyemen 30nap felmondasi ido… elvileg az uj hely azt mondja oke, es ha 30nap mulva azt mondja hogy nem? Akkor en mar felmondtam az elozon, ket tuz koze esni nem akarok, erre van megoldas?


2022. jún. 24. 07:48
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Az új helyen elöször aláírod a szerzödést, aminek a kezdete a felmondási idö lejárta utáni elsö nap
2022. jún. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ilyen van? Ez igy mukodik? Mert ha igen akkor kiraly
2022. jún. 24. 08:16
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Van, persze. Mondjuk nem tudom mire mesz vele, probaido elso napjan ugyanugy kirughatnak.
2022. jún. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%
Ezt nevezik kockázatnak. Mindneki igy csinalja. Olyat, amit az első írt, még sose láttam, de nem is hallottam.
2022. jún. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%
Ha garanciát szeretnél vegyél egy mikrót.
2022. jún. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%
A szerződés kezdő napja az aláírás után bármikor lehet, nem kötelező azonnal. Simán aláírhatsz a mai napon akár olyan szerződést is, hogy 2034 január 13-án kezdődik a munkaviszony. Technikailag ennek semmilyen akadálya nincs.
2022. jún. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%

Ez azért alapvető bizalom kérdése. Egy normális cég nem fog segget csinálni a szájából, hogy a felmondási időd után mégsem köt szerződést. Amelyik meg igen, annak hamar híre megy és oda senki nem fog menni dolgozni.


Nekem volt olyan, hogy októberben interjúztam, megkaptam az ajánlatot, elküldték a szerződés mintát januári kezdő dátummal. Novemberben felmondtam a régi helyen, letöltöttem a felmondási időt és egy szabad karácsony után januárban kezdtem, a tényleges szerződést csak az első munkanapomon írtam alá.

2022. jún. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%

Nekem belépés előtt 2héttel küldték a beléptető adatlapot. Lefixáltunk mindent interjú után szóban, és e-mailben is(tényleg ajánlat is írásban), amit ha elfogadok akkor alairva kérik vissza, 32nappal később kezdtem(közbejött egy ünnep)

Szóval, ha van fix új helyed, ahol tudják, hogy onnantól 30nap,hogy kérnék belőled, akkor nem fognak mást felvenni helyetted, és akár papírod is van.

2022. jún. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Állami cégek nem szórakoznak, tobbit nem tudom, de alap az eloszerzodes írásos.
2022. jún. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Koszonom, ebben az esetben beszelek veluk es ha tenyleg ala tudok irni egy 30nappal kesobbi belepesrol szolo szerzodest felmondok
2022. jún. 25. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!