Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Itthoni jogi egyetem és majd...

Itthoni jogi egyetem és majd egyszer ügyvédként praktizálás vagy külföldi munka (elektronikai összeszerelés kezdetben) és közben itthoni villamosmérnöki tanulmányok éri meg jobban?

Figyelt kérdés

A kérdés adott. Igazából régóta fontolgatom, hogy külföldön kellene szerencsét próbálni. Itthon falakba ütközök folyamatosan, ez a probléma.

Kinek mi a meglátása, tapasztalata?

Külföld alatt Anglia vagy Svájc vagy USA az elsődleges.

Én egyre inkább azon vagyok, hogy itthon nagyon döcögős ez a dolog, egy sima gyártósori fizetéssel külföldön már beljebb vagyok 3-4x mint itthon egy diplomával.

Most 32 vagyok.

Köszi a válaszokat.



2022. jún. 28. 17:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Sok infó hiányzik a kérdésből. Van-e már valami diplomád? Megfelelsz-e az érettségi követelményeknek, amivel mehetnél ezekre a szakokra? Emelt szint töriből pl, ha jogászra akarsz menni, vagy matek infó emelt pl, ha villamosmérnökire. Ezek egymástól távol álló területek. Az egyik humán szak, ahol sok magolós tárgy van, mindent szóról szóra követelnek, a másik meg reál szak, tele matekkal nagyon magas szinten. Ritka, hogy valaki mindkét területen jó legyen.


Ha 32 vagy, jogászt 5 évig tart elvégezni, azután kb. 3 év bojtárkodás szinte éhbérért, mire kb 40 éves korodra ügyvéd leszel. Ezt jól gondold meg, mert az egyetemen elég kemény, munka mellett pláne, nem sok szabadidőd marad.


A villamosmérnöki is szintén kemény, az 3 éves, a szak fele viszonr kihullik máe kb. első évben. Szóval érdemes tisztában lenni mindennel, mielőtt belevágsz, és kigondolni, hogy mi megy jól neked, mert szép dolog elméletben eljátszani vele, hogy mi érné meg jobban, a kérdés viszont az, hogy mi az amit meg is fogsz tudni csinálni, meg azt sem értem, hogy a külföldi munka hogyan jön párhuzamba azzal, hogy itthon a kettő közül melyiket tanuld.

2022. jún. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Mindenre válaszoltál csak a kérdésre nem.


Van már diplomám és mindkettőre felvesznek, én döntöm el melyik legyen az első helyen. Multifunkciós vagyok, mindkettő szak érdekel és el is tudom végezni. Tisztában vagyok melyik képzés hány év, tudom hogy mikor hány éves leszek.


A külföldi munka + villamosmérnöki tanulás abban függ össze, hogy ha elvégeztem, azzal tudok mit kezdeni bárhol. A joggal csak magyarországon.


Tehát a kérdés röviden az hogy menni külföldre vagy maradni.

2022. jún. 28. 19:57
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

Ja, ha olyan nagyokos vagy, akkor hajrá, végezd el valamelyiket. Majd jelezd már azért, ha a jogot választod, hogy római jogon hányszor húztak meg, és mennyi idő alatt magoltad be szinte majdnem pontosan a 900 oldalnyi tankönyvi szöveget, illetve a 4 felévnyi polgári eljárásjogon hogy magoltad be a komplett pp. több, mint felét a különleges perek összes eljárási szabályait pontosan tudva.


Vagy ha a villamosmérnökit választod, mert ahhoz is nagyon penge multifunkciós mindenhez is értő vagy, hogy az integrálást, deriválast, mátrixokat, a fizikát, programozást és mindent hogy sikerült teljesítened.


Kár volt egy percet is rád pazarolni úgy látszik, pedig a totál összefüggéstelen, és teljes tanácstalanságról árulkodó kérdésedre igyekeztem valami támpontot keresni, hogy segíthessek, ha már senki nem válaszolt, mivel nem igazán ismerhető meg belőle, hogy mit akarsz pontosan, meg ezt a rohadt lényeges apróságot elfelejtetted közölni, hogy milyen végzettséged van eddig, mert a kérdésed alapján még az érettaégiben sem voltam biztos, a reakciód alapján viszont nagyon is ügyes, talpraesett gyerek vagy, ha ennyi önbihalmad van, csináld csak valamelyiket, aztán majd meglátos mire mész az ilyen fellengzős hozzáállásoddal. Jogon kifejezetten szeretik kivágni érte az embert két mondat után vizsgáról.

2022. jún. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nincs igazad, mert nem a kérdésre válaszoltál.


Még ha a deriválás lenne a legnagyobb matek... az kb az első óra.


Na mindegy, nekem kell dönteni nyilván, csak gondoltam hátha valaki azt mondja; ne gyere külföldre, csináld csak a jogot, legyél sikeres ügyvéd Magyarországon. Vagy gyere külföldre, mert az az ország egy süllyedő hajó.

2022. jún. 29. 06:53
 5/11 A kérdező kommentje:

Mondjuk az a része hasznos a válaszodból, hogy mi az amit el is tud végezni az ember, azt kell tudni. Köszi.


A jog szerintem sokkal könnyebben menne nekem, mint a matek. De mégis vonz a matek, az elektronika, a programozás, pedig nagyon nehezen megy nekem. (Már nekifutottam ennek egyszer) Lehet bölcsebb lenne maradni a jognál.

2022. jún. 29. 07:02
 6/11 anonim ***** válasza:

Az éri meg jobban, ami téged jobban érdekel, és neked jobban illik.


Két teljesen különböző életútról van szó, nem lehet objektív összehasonlítani.

2022. jún. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ohhh az elég téves vélekedés, hogy jogászként nem lehet külföldön érvényesülni. A csapból is ez folyik, pedig nem egy Newton axióma. Jogász vagyok (magyar diplomával) és külföldön, jogászként dolgozom egy nemzetközi szervezet alkalmazottjaként. A fizu 100 K(USD) per év . Nem én vagyok az egyetlen. Bár ha ma lennék húsz éves, akkor irány egy hollandiai egyetem és ott tanulnék nemzetközi emberi jogokat. Mondjuk a nagy terveket érdemes lebontani kisebbekre és akkor nem nyomasztana ez a kérdés :-)
2022. júl. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%
Villamosmérnökként többszörösét is megkeresed, mint jogászként. A jogász mára büfészak lett
2022. júl. 5. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
1996-ban ugyanezen gondolkodtam. Jogi vagy villamosmérnöki kar. Jogot választottam. Nagy hiba volt. Mai eszemmel a villamosmérnöki kart választanám. A jogi diplomával külföldön nem sokra mész -van kivétel de nagyon kevés. Villamosmérnök bárhol lehetsz.
2022. júl. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Menj ki szalag mellé, arra jó leszel
2022. aug. 19. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!