Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ügyvédi irodában jelöltként...

Ügyvédi irodában jelöltként hogy kell öltözni ebben a melegben?.

Figyelt kérdés
Jövő héten lesz az első napom, de ha kosztümbe kell mennem, harisnyában, akkor kb 5 p után le fogok izzadni, ha kilépek az utcára.

2022. jún. 30. 09:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én simán farmerben/pólóban, szoknya/pólóban jártam. Iroda-függő, mi az elvárás. Ezt nem bedzéltétek meg?
2022. jún. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
32%
Tedd ki a cicit. Ügyvéd úr biztos örülne neki.
2022. jún. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
dehogy kell.
2022. jún. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nemzetközi iroda, az interjún is mindenki csinos volt. Az még okés, hogy ing, de lehet-e pl. Nyitott elegáns szandált felvenni, harisnya nélkül?

Nem beszéltük meg.

Hát majd akkor lehet első nap szépen kiöltözöm, és meglátom, mi a helyzet ott.

2022. jún. 30. 14:10
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

A nemzetközi irodákban lehet, hogy szigorúbb a dress code, ez esetben vagy előre írj nekik/hívd fel őket, vagy első nap a biztonság kedvéért menj elegánsan, és utána rögtön kérdezz rá.


Nem szokás egyébként már a bíróságon sem kiöltözve lenni. Nyilván nem strandpapucsban és szaggatott farmerban kell járni, de egy sima, normálisabb utcai öltözet bőven megteszi. Alapesetben úgyis rajtad van a talár, ergo senki nem tudja, mi van alatta. Ilyen melegben mondják, hogy leveheted, ha akarod, ezért ilyenkor még jobban meg is adja kicsit a módját az ember, de nem kell semmi extrára gondolni.


Ügyfelekkel való megbeszélésnél megint csak ügyfélen is múlik, de nem szokás az én praxisomban legalábbis ezekre a megbeszélésekre se frakkba és nagyestélyibe vágnia magát senkinek.


Szóval az iroda belső szabályzata és az ügyfelekkel való viszont/ügyfelek személye lesz meghatározó, így mindenképpen ott kell megkérdezned. Általános kiöltözési eljárás már régen nincsen ügyvédekkel szemben (sem). Majd meglátod, hogy sem a bírók, sem az ügyészek, senki nem öltözik ki.

2022. jún. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

*viszony

*elvárás

nem tudok írni. :D


Amúgy bíróságra pl. simán vehetsz fel szandált harisnya nélkül, persze. (Megint csak: magának az irodának az elvárásait nem tudhatjuk, azt ők majd megmondják.)

2022. jún. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ! Nagyon kíváncsi leszek. :-)
2022. jún. 30. 19:02
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy szoktam csinálni, hogy viszek egy plusz harisnyát és felveszem a wc-ben. De amúgy szerintem a harisnya illik bent (vagy hosszabb szoknyát vegyél, aminél nem látszik, hogy nincs). Amúgy top-ban megyek és nekem bent a légkondi miatt jól is esik a kosztümfelső.


Magassarkúban nem járok, de ha kell mert mondjuk vezetői megbeszélés van, akkor azt is bent veszem át, kényelmesebb, mint abban bejutni.

2022. júl. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket!
2022. júl. 4. 08:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!