Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha van kismama a cégnél, az...

Ha van kismama a cégnél, az mennyibe kerül egy cégnek? Vagy ilyenkor az állam fizet és maximum azért jár rosszul a kismamával , mert kiesik a munkából?

Figyelt kérdés

Munkahelyváltáson gondolkodom, és nagyon félek hogy mi lesz ha pont akkor esek teherbe amikor váltok. (próbaidő , vagy felmondási idő alatt)

Nem tudom mit tegyek, de már kezd rámenni az egészségemre ez a munkahely, ahol vagyok

(folyamatos kapkodás, minimálbér, volt olyan is hogy nem fizették a túlórát)

10 éve vagyok már ennél a cégnél, nagyon szeretem a kollegáim, nagyon jó a csapat, és a munkaidő is jó mivel szabad a hétvégém és szabadak a délutánjaim, de úgy érzem hogy már nem megy...úgy érzem hogy már nem tudom örömmel csinálni..

Talán kiégtem fogalmam nincs.

A baba 3 éve nem jön , azt mondták hogy csak lombikkal lehet gyermekünk , de azt nem akarom bevállalni, viszont betegség tudatom sincs hiszen egészségesnek érzem magam, és nem hiszem el amit az orvosok mondanak.

Hiszem hogy összejöhet még természetes úton is.

Nem tudom mit tegyek és hogy merjek-e váltani ebben a helyzetben?

Ha próbaidő alatt esnék teherbe biztosan összeroppannék, hiszen már 10 éve dolgozok becsületesen, csak nem volt szerencsém ilyen szempontból, hogy teherbe tudtam esni amikor szerettem volna.

A céget is sajnálom otthagyni, de az utóbbi egy évben már csak azt tartott itt, hogy féltem váltani a babatervezés miatt.

Volt már valaki hasonló helyzetben?

Ha véletlen próbaidő vagy felmondási idő alatt esnék teherbe akkor milyen lehetőségeim lennének?

Szüneteltetni nem szeretném a babaprojektet mert már nagyon benne vagyok a korban.



2022. jún. 30. 21:34
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Próbaidő alatt nem vagy védett, szóval függetlenül a babától is elküldhetnek. Felmondási időt nem befolyásolja. Csed/gyed/gyes alatt a cég nem fizet utánad semmit.
2022. jún. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Akkor a próbaidő alatt, ami általában 3 hónap, felfüggesztitek a próbálkozást.
2022. júl. 1. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha veszélyeztetett terhesség miatt leszel keresőképtelen, az első naptól táppénzt kapsz, aminek az egyharmadát a munkáltatónak kell fizetnie táppénz hozzájárulás címen.

Amikor majd visszamégy dolgozni, a táppénz, a CSED és a GYED első félévében felgyülemlett szabadságaid ki kell adnia, eleve 24-36 nap szabadsággal kezdesz.

A felmondási időt nem befolyásolja ha teherbe esel, a felmondási idő végén ugyanúgy megszűnik a munkaviszonyod, mintha nem lennél terhes.

Próbaidő alatt felmondhat a munkáltató, lehet próbálkozni vele, hogy bizonyítod hogy amiatt mondott fel, hogy terhes lettél, de ellentétben a gyakorin terjedő "tapasztalatom szerint", "több kismamánál" álhírekkel szemben, ezt elég nehéz lenne bizonyítani.

Ha viszont véletlenül úgy jársz, hogy felmondasz, megszűnik a munkaviszonyod és nem lesz másik munkaviszonyod, vagy az is megszűnik, akkor könnyen beleeshetsz abba, hogy a szüléskor nem lesz munkaviszonyod és nem leszel jogosult SCEDre, GYEDre, csak GYesre.

A saját körülményeid te tudod, te tudod, hogy mit tudnál és akarnál bevállalni mind egészségileg/mentálisan, mind anyagilag (mint ahogy írtad, a lombikot pl. nem vállalod be)

2022. júl. 1. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
Magától nem jön a baba. Csak kibírtok 3 hónapot.
2022. júl. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

igen huszonéves koromban 6 évig nem volt senkim, mert nem akartam csak azért akárkivel összejönni, hogy csináljon még időben gyereket. (talán ebben hibás vagyok, és érzelmek nélkül össze kellett volna jönnöm olyan férfival, aki kedves de nem vonzódom hozzá.

Így elpazaroltam a húszas éveim.

Majd jött a férjem, akivel 2 évig voltunk együtt, mire 33 évesen elkezdtünk próbálkozni. Ennek már 3 éve.

A cégnél 10 éve vagyok és keményen dolgoztam mindig, mellette folyamatosan képeztem magam így nem vagyok lusta és büszke vagyok magamra, hogy ennyit küzdök hogy jobb legyen.

A mostani munkahelyemen állandó kapkodásban kell dolgozni, mint sok más helyen itt is 2 ember helyett kell dolgozni ami kezd rámenni az egészségemre...nyilván nem véletlenül szeretnék váltani, így is már egy éve csak azért vagyok itt , hogy hátha összejön a baba....

nem olyan egyszerű ám 36 évesen hónapokat várni csak úgy....

de kívánom hogy senki ne kerüljön ebbe a helyzetbe, mert egy nőnek akinek nem jön össze füttyszóra a baba, nagyon nehéz....

ezt minden meddő női társam meg tudja érteni...

megértem a munkáltatókat is, de ha belegondolok valakinek 5-6 év után jön össze...5-6 évet lehúzni egy mérgező munkahelyen csak azért hogy hátha összejön idegőrlő...

de amúgy nem értem miért csodálkozik mindenki hogy a mai világban a nők nem akarnak szülni.

2022. júl. 1. 09:00
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Feltettél egy kérdést, amire teljesen normális, reális válaszokat kaptál. Nem kell 5-6 évet lehúzni a munkahelyen, hanem ha nem jó, akkor azonnal váltani kell, és 3 hónapig szüneteltetni a próbálkozást. Nem a válaszolók, a munkáltatók, meg a jogalkotók tehetnek róla, hogy neked nem jön össze a gyerek.


"de amúgy nem értem miért csodálkozik mindenki hogy a mai világban a nők nem akarnak szülni."


Ha meg nem akarsz, akkor ne szüljél.

2022. júl. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Az is egy opció, hogy felveszitek a babavárót és abból habzsi-dőzsi. Felmondassz, nyomjátok egész nap q gyerekcsinálást és előbb utóbb csak összejön. Évi netto 5 millió csak elég. Az egy netto 416 ezer forintos fizetésnek felelne meg 2 évig. Annyit gondolom most sem keresel.
2022. júl. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!