Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 40 ezer forinttal többet...

40 ezer forinttal többet keresek, mint egy éve, mégis úgy érzem ez maximum az inflációra elég, talán még arra se, más is érez így?

Figyelt kérdés

Nem keresek sokat, nettó 230-at, tavaly 190-et, de nem igazán megy a spórolás (mondjuk tavaly kaján spóroltam egy csomót). Igyekszem normálisabban enni, de az alapvető élelmiszerek is jócskán megdrágultak, veszek 5 dolgot a boltban és 2000 alatt nem jön ki. Míg tavaly lehetett 1490 ft/kilója sajtot venni a Sparban, ez most 1790/kiló, jó esetben, inkább 2000 ft. A joghurtok ára is legalább 20 ft-tal több stb,stb.


Nagyon el vagyok keseredve, mert a bérezésem nem nagyon fog változni, de így nem nagyon van mire tervezni.


Nő vagyok, de még így is nagyon kevés ez az összeg mondjuk gyerekvállaláshoz.



2022. jan. 9. 19:39
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
31%
Igen, köszi fityesz.
2022. jan. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
82%
Jól érzed.
2022. jan. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
80%
Jó neked én csak 15 ezerrel.
2022. jan. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
75%
Jól látod kishölgy. Ez Magyarország. Az kormánymédia azt hangoztatja folyamatosan hogy 5% körül volt a gazdasági növekedés 2021-ben. Az hogy mekkora volt az infláció azt elhallgatja. Volt vagy 12. Egyes területeken még nagyobb. Akkor mennyivel is élünk jobban?! Sajnos el kell hogy szomorítsalak, de az árak tovább fognak emelkedni 2022ben is. Sajnos nem fognak megállni ezen a mostani szinten. A Lidl pont a héten emelte a zsemle árát. 22->27 Ft, 22%. Kefir a tescoban 69->79 Ft, 14,5%.
2022. jan. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
8%

" Az hogy mekkora volt az infláció azt elhallgatja. Volt vagy 12."


Nem volt 12% az infláció. Az állampolgárok jelentősen túlbecsülik az inflációt. Ennek az egyszerű oka, hogy a rendszeresen vásárolt, mindennapi fogyasztási cikkek ára jobban növekedett, mint a tartós fogyasztási cikkeké. Ha mondjuk valamiért 3 évente ki kell 200 ezeret fizetni, akkor pszichológiailag kevésbé tűnik fel az áremelés, mintha ugyanezt az összeget rendszeresen, egy-két ezer forintonként költik el.

2022. jan. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
90%

"Nem volt 12% az infláció. Az állampolgárok jelentősen túlbecsülik az inflációt. Ennek az egyszerű oka, hogy a rendszeresen vásárolt, mindennapi fogyasztási cikkek ára jobban növekedett, mint a tartós fogyasztási cikkeké."


Ja emelkedett a tej, kenyér, benzin stb... ára, de a toronydarúé meg nem.

Köszönjük meg a csodálatos kormányunknak.

2022. jan. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
48%
Nem vagy egyedul, valoszinuleg en is igy ereznem, ha nem epitettem volna karriert.
2022. jan. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
46%

"Nem vagy egyedul, valoszinuleg en is igy ereznem, ha nem epitettem volna karriert."


Én az ilyen embereket annyira nem értem.

Kicsi a pöcsöd és nem tud elmenni tőled az asszony, hogy ennyire önigazolnod kell magad, hogy egy anonim oldalon játszod itt az agyad?

2022. jan. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

7-es én PhD-hallgató vagyok, idén léptem át a 140-ezres zónából a 180 ezresre plusz van egy másodállásom, ahol fixen kapok 50 ezret egy hónapban a ledolgozott óráim után.


Az már nem az én hibám, hogy sajnos semmit nem ér a plusz fokozat, közalkalmazotti bértáblában bruttó 10 ezer ft/hó, ha jól tudom. Szóval igyekszem elhelyezkedni egy cégnél és nem államiban de erre semmi garancia. Nem tudom, mi lesz, amikor végzek a képzéssel, egyelőre a nettó 200 a reális összeg az 5 éves tervemben.

2022. jan. 9. 20:17
 10/22 anonim ***** válasza:
12%
#8 igen, igy van.
2022. jan. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!