Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdő informatikusként...

Pályakezdő informatikusként mennyi lehet a reális fizetés igényem Budapesten?

Figyelt kérdés

Most végeztem az egyetemen (pe mik Üzemmérnök-informatikus Bprof).

Van egy b2es nyelvvizsgám.

Az egyetem alatt a szakmai gyakorlatomat egy nagyobb hálozati cégnél(tarr kft) végeztem 6 hónapig.


Most szeretnék felköltözni Budapestre mivel megoldott ott a lakhatásom.


Állásoknál rendszergazdai és fejlesztői(ott is backend inkább) poziciokra szeretnék jelentkezni.



Megjegyzes.:tudom, hogy a fejlesztői allasokhoz nem a legjobb a rendszergazdai tapasztalat de én ide találtam szakmai gyakorlati helyet.


2022. júl. 2. 16:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
6%
200-250k bruttó
2022. júl. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
73%

Ez nem a végzettségtől, hanem a munkahelytől függ. Ha egy állami intézménybe mész, ott közalkalmazotti bértábla szerinti bér van például.

Ha egy kis magyar webshophoz, ami 2 főből áll, akkor amennyit ők ki tudnak gazdálkodni.

Legjobb, ha inkább olyan évfolyamtársaddal haverkodsz, vagy a volt munkahelyedről emberekkel, akik zsíros helyeket találtak, és kapod az infókat tőlük, van-e még hely.

2022. júl. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
10%

Kérj 300-400 bruttót és próbálj SSC hez menni.

Ott gyakorolhatod az idegen nyelved amivel később jobb fizut is kaphatsz.

2022. júl. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
15%
Teljesen mindegy milyen végzettséged van.
2022. júl. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
25%

Egy pályakezdő/junior programozó br. 500-600 között kap.

Ez az üzemmérnök elég alibi. Tippre max br. 4-500 köze lőném.

2022. júl. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
25%

"Egy pályakezdő/junior programozó br. 500-600 között kap."


Szarabb helyeken kap ennyit, de ilyen rendszergazda vonalról valóban ilyen 4-600 lehet reális.

2022. júl. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
40%
Nem a végzettség számít a fejlesztésben, hanem a szaktudás. Egyetem semmit se ad szinte
2022. júl. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
20%
#4 vagyok, miért lettem lepontozva? Fáj az igazság? :D
2022. júl. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
24%
#8 a hülyeség fáj :D
2022. júl. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
15%

Mi fáj? Miért vagyok lepontozva?

Azért mert nem ide illő amit írtam vagy mert butusok vagytok?


Egyik legjobb haveromnak Fizika diplomája van és most Cloud Engineer egy külföldi cégnél, millió felett keres, contractor.


Több ismerősöm is van, bölcsészből lett Frontend Dev illetve én gazdasági diplomákkal Data Engineer.


Normális cégeknél senkit sem érdekel hogy van-e CS (computer science) diplomád, az érdekli őket hogy mit tudsz és hajlandó vagy-e tanulni.


Illetve, én pl. sokáig interjúztam, elment több hónap álláskereséssel mert azt kerestem ami érdekel, nem pedig az első adódó ajánlatot amit kapok valahonnan.

2022. júl. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!