Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdő informatikusként...

Pályakezdő informatikusként mennyi lehet a reális fizetés igényem Budapesten?

Figyelt kérdés

Most végeztem az egyetemen (pe mik Üzemmérnök-informatikus Bprof).

Van egy b2es nyelvvizsgám.

Az egyetem alatt a szakmai gyakorlatomat egy nagyobb hálozati cégnél(tarr kft) végeztem 6 hónapig.


Most szeretnék felköltözni Budapestre mivel megoldott ott a lakhatásom.


Állásoknál rendszergazdai és fejlesztői(ott is backend inkább) poziciokra szeretnék jelentkezni.



Megjegyzes.:tudom, hogy a fejlesztői allasokhoz nem a legjobb a rendszergazdai tapasztalat de én ide találtam szakmai gyakorlati helyet.


2022. júl. 2. 16:39
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
82%

Dev és üzemeltetés vonalon is a tapasztalat a legfontosabb, hiába lobogtatod a diplomát meg nyelvizsgát ha mögötte még semmi tapasztalat nincs és cégnek akár több hónap is mire betanít és hasznodat veszi ténylegesen.

Pályakezdő/Junior frontedesként, kb 500-650 a jellemző bérsáv de ha 600 br fölött akarsz keresni ahhoz ki kell fogni a egy jó céget is, és nem biztos hogy kezdőként megéri rengeteg időt elcseszni keresgéléssel, inkább el kell menni az első lehetőségre aztán váltani, IT-ban egyáltalán nem kirívó dolog 1 év után dobbantani.

Ha inkább az üzemeltetés, sysadmin vonal érdekel ott jellemzően még alacsonyabbak a kezdő bérek, ahol már 550 adnak plusz valami cafetériát bónuszt kérdés nélkül el kell válalni.

2022. júl. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
#11 hogy szerzel tapasztalatot?
2022. júl. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
55%

"Pályakezdő/Junior frontedesként, kb 500-650 a jellemző bérsáv de ha 600 br fölött akarsz keresni ahhoz ki kell fogni a egy jó céget is,"


600 br persze ami egy külföldi kereseti lehetőséghez képest a vicc legalsó kategóriája. Bruttó 1562 dollár. Ennyi fizuért jobb helyeken már az államtól kapsz ételjegyeket. De ti tudjátok.

2022. júl. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
54%

Gyakornokként, jellemzően kötelező szakmai gyakorlat nem sok semmi, valahol virágokat locsolnak fénymásolnak ezt nagyon jól tudják a munkaadók is.

Én egyetemi évek alatt 3. félévtől 20 órás gyakornokként voltam, majd ahogy fogytak az órák úgy lettem 40 órában. De úgy hogy mellete aktívan foglalkozol vele és képzed is saját magad, és leglább az alapokból tudsz felmutatni valamit.

Láttam már olyan Junior kollégát aki elvileg 3 év gyakornoki tapasztalat után nem tudta mi az az interface, a gitről konkrétan fogalma sem volt micsoda.

2022. júl. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
56%

#14 az komoly, nagyon sok tudatlan ember van itthon IT-ban. :D


Nekem 3 hónap backend gyakornoki tapasztalatom volt, egy külföldi cégnél, itthonról.


Ezután sokkal több ajánlatot, interjút kaptam.

2022. júl. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
27%
Néhány junior iszonyatosan elvan szálva a bérigénnyel, úgy hogy mögötte nincs semmi tudás, éppen ezért lehet lepontozni bárkit, de én nem igazán ismerek olyan 0km-es junior kollégát, aki entry level bérként br 600-700 fölött keresne. 1-2 év után más a helyzet ott már vannak milliós bruttó bérek is.
2022. júl. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
28%
Így igaz, ahogy 4-es mondja. Férjemnek szakmája sincs, de legmagasabb beosztásban dolgozik programozóként, mellette saját cége is van.
2022. júl. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Hays Salary guide-t nézd meg, ingyenesen letölthető. A fizu erősen függ a területtől, ahol dolgozol.


[link]

2022. júl. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
86%

"Így igaz, ahogy 4-es mondja. Férjemnek szakmája sincs, de legmagasabb beosztásban dolgozik programozóként, mellette saját cége is van."


Én óvodába sem jártam, mert nem pazaroltam az idöt ilyen hülyeségekre, youtube videókból kitanultam az agysebészetet, de kevésnek tartottam a nettó 5 milliós heti fizetést ezért továbbfejlesztettem magamat szivsebészetre

2022. júl. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
58%
Figyelj már kedves anonim, azért ne legyél ennyire hitetlenkedő. :D
2022. júl. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!