Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha az adott munkahét egy...

Ha az adott munkahét egy része átcsúszik a következő hónapra akkor a következő hónap első napján nullázódik a ledolgozott óráim száma?

Figyelt kérdés

Szóval ha egy ilyen hét csütörtöki napján már van ledolgozva 40 órám akkor ez újra indul nulláról csak mert a péntek már egy másik hónapon belül van.


Csütörtök a 30-a a péntek meg az elselye.


Mindig máshogy oszt be a gép van hogy 12 órát dolgozom egy nap van hogy csak 8 vagy hatot.


Most egy olyan hetem van hogy a heti munkaidőm megfogja haladni a 48 órát. Rendes bejelentett munka egy nagy üzletben. A főnök sem értette ezt ő csak azt mondta biztos jól van ha a rendszer ezt írta be. Számítógép generálja le az egész havi munkabeosztást.


Viszont lesz olyan hetem is ebben a hónapban amikor csak két napot fogok dolgozni. Hogy van ez az egész?


2022. júl. 2. 19:20
 1/6 A kérdező kommentje:
A munkaszerződésben az van hogy heti 40 órás vagyok.
2022. júl. 2. 19:21
 2/6 anonim ***** válasza:
58%
Gondolom valamilyen munkaidőkeretben dolgozol, érdemes lenne elolvasni a szerződésed, így mi is csak tippelgetni tudunk.
2022. júl. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg munkaidőkeretben dolgozol. Ebben az esetben rugalmasabbak a szabályok, a fenti esetet meg lehet oldani.
2022. júl. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De hogyan oldják meg hogy heti több mint 40 órát dolgozhassak ha a munka szerződésben heti 40 óra van. Ha jól tudom a túlóra plusz 8 lehet így 48 óra a max egy héten azonban nekem ma már megvan a 40 órám holnap még 12 órát leszek szóval hogy fér bele 48 órától több. A fönök se tudja csak ez van beírva.
2022. júl. 2. 21:52
 5/6 anonim ***** válasza:
A munkaidőkeret megoldja. Munkaidőkeretben nem heti szinten kell meglennie a 40 órának, több idő van rá. Mondjuk egy vagy három év. Ezen belül a munkáltató úgy osztja el az órákat, ahogy neki tetszik.
2022. júl. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

De mi van a szerződésben PONTOSAN? Ne ragadj ki egy-két részletet, mert ha a főnök se tudja, mi milyen okosságot tudunk mondani neked, ha csak annyit osztasz meg velünk, hogy heti 40 óra? Szerinted?

Ha például 3 havi munkaidőkeretben dolgozol, akkor adott héten/hónapban túllépheted a heti 40 órát, a lényeg, hogy a 3. hónap végén meglegyen a szerződésben írt heti 40 óra ÁTLAGBAN. Ha ekkor felette vagy, azt kifizetik túlórában.

2022. júl. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!