Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tartalmazzon az önéletrajz...

Mit tartalmazzon az önéletrajzom, ha diákmunkára kell?

Figyelt kérdés

Diákmunkázni szeretnék a nyáron és ehhez kell az önéletrajz. Gondolom a merikai CV típus és akkor feltüntetném a nevem, lakcím, elérhetőségeket és fotót. A különféle nyelvtudásomat is. De tekintve, hogy csak 10.-es leszek szakmai tapasztalatom nincsen. Felsorolhatnék egy pár képességet is, de azon kívül mit?


Eddig: (


Név Kép

Születési idő

Lakcím

Telefon

Email


A gimnázium ahová járok és milyen szak

(Az általánost pl fel kell tüntetni?)


Nyelvtudásom

Nyelvtudásom


És egy pár tulajdonságom.


)

De ez így elég kevéske, ezért kérem a segítségeteket. Hobbikat vagy ilyesmit kell? Vagy azt, hogy zenéltem. Nagyon el vagyok veszve ebben. A válaszokat előre is köszönöm!



2022. júl. 3. 12:18
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
16 évesen szerintem inkább babázzál.
2022. júl. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
59%

Születési időt, fényképet és lakcímet nem tüntetnék fel önéletrajzon.

A születési idő diszkrimináció hatással bírhat, csak úgy mint a fénykép is. Bár itthon nagyon erőltetik a fényképet, én sosem használtam, akkor sem ha külön kérték. Nyugaton például furán is néznének, hogy ez minek rakott ide képet magáról.

A lakcím pedig érdektelen, elég ha várost/kerületet írsz.


Nyugodtan tedd oda az általános iskolát is, hisz középsulisként nagyon üres lenne a CV. 1 oldal legyen, se több se kevesebb, de ne legyen nagyon hézagos, sem pedig túlzsúfolt.

Emeld ki mihez értesz, mi az érdeklődési köröd, valamint mindenképp említsd sulin kívüli foglalkozásokat, technikai-informatikai tudást, bármit.

Valamint ha megvan a munka amire pályáznál, abból kölcsönözz kulcsszavakat, és próbáld személyre szabottan írni.

PDF-ként mentsd el.

2022. júl. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 xp ali ***** válasza:
Lakcímet csak városig, vagy kerületig. Emailcím csak erre a célra kreálva és nincs benne a születési dátumod, h ne lehessen megtalálni az alapján rólad semmit. Fb meg egyéb profilok úgy beállítva, hogy ismeretlen ne lásson belőled semmit, főleg az ismerőseidet ne. Csak rendes cégnek add be, gmailos címre ne küldj soha. Általános sulit én nem tüntetnék fel, hacsak az nem különleges vmiért, pl hogy idegen nyelvű ált isk vagy sportiskola.
2022. júl. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!