Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szakmai önéletrajz mit (ne)...

Szakmai önéletrajz mit (ne) tartalmazzon?

Figyelt kérdés

Amennyiben szakmai önéletrajzot kértek, akkor ha jól sejtem, ilyenkor a kutya nem kíváncsi arra, hogy mi a hobbim, hány gyerekem van és mik a jövőbeni terveim (pl tanulás).


Ha ezeket beleírom az lehet plusz, vagy mindjárt félredobják, hogy atyaég, ez még szöveget értelmezni sem tud!


Illetve ha jól értem, nem kell motivációs levél sem, ha nincs külön kiemelve.



2018. szept. 28. 13:12
 1/10 A kérdező kommentje:
Illetve még az érdekelne, hogy ha középfokú végzettséghez kötött a munkakör, de nekem diplomám van, akkor be kell-e írnom a középiskolai tanulmányaimat, kell-e az érettségi bizonyítvány másolata? (hiszen ennek megléte a feltétel)
2018. szept. 28. 13:15
 2/10 anonim ***** válasza:
60%

itt van néhány minta

szűkszavú, de lényegre törő legyen

hobbi: egy sor felsorolásba mehet. Ha nem kérnek motiv. levelet, akkor az nem kell.

[link]

2018. szept. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

köszi :)

Még egy kérdés:

Ha kérik a végzettséget, képzettséget tanusító okiratok másolatát (postai úton kérik a benyújtást), akkor ilyenkor az összes feltüntetett iskolai bizonyítvány kell? (diploma, nyelvvizsga, okj, stb), vagy csak ami releváns (adott esetben az érettségi)?


Ezeket elég csak az önéletrajz mögé tűzni, vagy szükséges egy "csatolt mellékletek"-doksi is hozzá?

2018. szept. 28. 13:33
 4/10 anonim ***** válasza:
62%

szerintem az összes kell... scanneld be az összeset, a továbbiakban csatold (ha nem postán kérik)

már nincs olyan, hogy "túlképzés", tele vannak a ruhatárak filozófusokkal, művészettörténészekkel stb:) Ha nem vesznek fel túlképzés felkiáltással, az akkor inkább azért van, mert a főnök nem akarja, hogy nála magasabb végzettségű legyen a beosztottja (és akkor neked is jobb, ha ilyen szemléletűnél nem dolgozol:)

2018. szept. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
postán: kísérő levél végén: csatolt mellékletek felsorolva: Szakmai cv, bizonyítványok, nyelvvizsgák
2018. szept. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

upsz :o kísérőlevélre nem gondoltam :o

A borítékra kérik feltűntetni a megpályázott munkakör kódját, nevét, ebből azt gondoltam, mindenféle cicoma nélkül meg egy stócba a munkaügyre az összes ilyen.


Kísérőlevélként csak:

"tisztelt cím!

Levelemhez csatoltan küldöm x munkakörre pályázati anyagomat.

Mellékletek: cv, másolatok, erkölcsi bizonyítvány, nyilatkozat.

Üdvözlettel:

szabó gizi

kelt"


vagy mi?

2018. szept. 28. 13:57
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát a kísérő levél tkp egy tartalomjegyzék. Bele lehet tenni egy kis motivációt:


Tisztelt cím!

Álláshirdetésük felkeltette érdeklődésemet, úgy gondolom képességeim és képzettségem révén alkalmas vagyok a munkakör felelősségteljes betöltésére.

Levelemhez csatoltan küldöm x munkakörre pályázati anyagomat.

Mellékletek: cv, BIZONYÍTVÁNY másolatok, erkölcsi bizonyítvány, nyilatkozat.

Üdvözlettel:szabó gizikelt"


"erkölcsit" is kérnek? nem baj ha lejárt, azt elég élesíteni, ha aktuálissá válik az állás.


(tehát ne azt írd, a rohadt életbe pénzt kell keresnem, ha kell, akár egy szörnyű állásban is, mert éhen halok:)

2018. szept. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kérnek erkölcsit. Közigálláson találtam a hirdetést.


Nem döglök éhen, dolgozom, de belefásultam, kellene a váltás teljesen más irányba.

2018. szept. 28. 14:22
 9/10 anonim ***** válasza:
jó, vicceltem.. tehát a lényeg, egy kis motiváció van belecsempészve (tipp: gondolom tanár vagy, és belefásultál)
2018. szept. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
nem jó a tipp :) És olyan helyet keresek, ahol közben tudok annak tanulni :P
2018. szept. 28. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!