Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egyetem mellett mennyit...

Rkristf46 kérdése:

Egyetem mellett mennyit tudtok dolgozni? (Most szeptemberben kezdenem az egyetemet kereskedelem es marketing szakon.)

Figyelt kérdés

2022. júl. 5. 11:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Nappali mellett a hétvégéken tudsz. Esti mellett a normál munkarendű (H-P 8-16 óra között) munkákat tudod. Levelező mellett 6 órás részmunkaidőt, amit tömbösítesz H-Cs 8-16 közé és a péntek szabad, vagy normál munkarendben, de minden második péntekre szabit veszel ki, az éves alapszabiba pont belefér, csak az első év lesz probléma, mert időarányosan szeptembertől nem lesz elég, így néhány napot fizetés nélkülire kell menni.
2022. júl. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én 15-20 órát tudok dolgozni, de nem ezen a szakon vagyok (TTK). És teljesen homeoffice sőt, munkaidőm sincs. Ha megnyomom, megy 40 is, de akkor alig alszom és hosszútávon nagyon nem oké.

De hozzáteszem, hogy ez enyém nem sok időt igénylő szak. Nem építész vagyok pl. Soha nem volt még pénteken órám pedig már 4 félévet elvégeztem. Mintatanterv alapján haladok, kifejezetten jó az átlagom, szóval emiatt nem kell annyira aggódni. Szociális életem is van, párom is, hobbijaim is, szakkolis is vagyok, meg gyakvez.

Ha odateszed magad minden belefér. Hozzátenném hogy én könnyen tanulok (legalábbis ezt, amit itt kell).


Első félévben még nem dolgoztam, szerencsés vagyok, hogy ezt megtehettem. Csak alkalmi munkáim voltak 1-1 nap hétvégén, de az jól fizetett.

2022. júl. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Senior Séf ***** válasza:
71%
Ez leginkább attól függ, hogy milyen fejed van. Könnyen befogadja-e az anyagot, vagy szorgalommal kell pótolni?
2022. júl. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én délelőtt dolgozom 7 órában és amire még marad időm órákra azokra megyek be. A többiből kedvezményes tanrendet kérvényeztem. Nagyon rossz érzés, hogy nem lehetek ott az órákon egész egyszerűen azért mert valamiből meg kell élni..pedig nagyon érdekelne és nagyon szeretnék, de hát ez van.

Sajnos jelenleg úgy érzem, hogy lehetetlen így végig csinálni egy nappali képzést mert mindenből le vagyok maradva és egyedül kell munka és a délutáni órák után rájönnöm mindenre. Konkrétan 5-6 órákat foglalkozok vele naponta hétvégén pedig még többet és még sem haladok. Kb semmi másról nem szólnak a napjaim csak munka, egyetem, beadandók és tanulás. Ráadásul 2 szabadon választható tárgyat is fel kellett vennem, hogy meglegyen a 30 körüli kreditem, ami szintén nagyon elviszi az időm, mert vagy hétvégén van vagy csütörtökönként este 7-ig...na hát pl az a pár csütörtöki alkalom az konkrétan nálam úgy fog kinézni, hogy elmegyek 7-re dolgozni 2-ig majd szaladok fél 3-ra órára ami 4 -ig tart, de 4 kor már a város másik pontján egy másik épületben kell lennem -nyilván késni fogok- ahol lesz a szabvál este 7 -ig. Na hát aznap nem fogok már semmit tanulni amikor este 8 -ra érek haza...amúgy nagyon nagyon sajnálom, hogy nem terjed el jobban a távoktatás mint lehetőség vagy a levelező képzés. Sajnos nem sok szakból indul levelező , az én szakomból pl sehol az országban nem indul levelező, így kénytelen voltam nappalira jelentkezni. Klassz dolog lenne amúgy, és a szabadon választható tárgyakat is élvezném ha nem kellene dolgoznom, de így nagyon fárasztó és minden energiámat elveszi.

Ráadásul én fizikai munkát végzek, ahol sokszor enni sincs időm. De ha belegondolok most aki rögtön suli után megy egyetemre és nem dolgozik annak fogalmam nincs hogy fizetik a szülei azt a pár évet. (kollégium, albérlet, étkezés stb stb ) Tényleg valamit tenni kellene, hogy megkönnyítsék a hallgatók dolgát ami a munka melletti tanulást illeti, mivel sokan kénytelenek dolgozni az egyetem mellet. No meg az órarend a másik. Nekünk nagyon hülye órarendünk van, ami mellett nehéz diákmunkát is vállalni.

2022. okt. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!