Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkahelyet váltanék, kaptam...

Munkahelyet váltanék, kaptam két ajánlatot. Melyiket választanátok?

Figyelt kérdés

1. Bp, home office, kb heti 1x kell bemenni, de van olyan időszak, hogy többször. 200 kmre van tőlem, vonattal járnék be, amikor szükséges. Itt a bérem bruttó 500 lenne plusz havi nettó 35 ezer cafetéria, ingyen angol oktató program és előrelépési lehetőség rövid időn belül. A csapat tárt karokkal vár, a munkaidőm kötetlen lenne. De ha szükség van rám mennem kell Budapestre, 2x2 óra utazás csak a vonat út, plusz a helyi tömegközlekedés.

2. 15 perc autóútra van tőlem, a bér kevesebb 450 bruttó plusz nincs café. Kihívás viszont annál inkább, én lennék az egyetlen ebben a pozícióban a cégnél, teljesen új pozi, minden folyamatot magamnak kell kialakítani, a leendő vezetőm maximálisan támogat mindenben, ritka korrekt ember, a csapat szimpatikus. Előrelépés nincs, legalábbis amíg a cég kicsi. Kb 100 fő, de állítólag fejlődnek. De lehet 2-3 éven belül lehetnék ott vezető, nem tudni.


Nem tudom hogy döntsek. A kettesben nagyon egy hullámhosszon voltunk a leendő főnökömmel, és itt van közel, plusz mindenért én lennék a felelős, ez nekem nagy dolog lenne. De a bér, bár lehet emelnék idővel, de erre nincs garancia.

Az egyesben csak a távolság miatt tartok. Ott rövid időn belül előre tudnék lépni, ha oda teszem magam.


2022. júl. 5. 19:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%
2., utazzon napi 4 órát a halál, életed nem lesz mellette, annyit nem ér az a kevés extra pénz.
2022. júl. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%

A közelebbit választanám, főleg, hogy szimpatikus is a hely, van is szakmai kihívás.

A 200 km heti 1x is sok,meg a home office sem olyan kellemes hosszú távon.

2022. júl. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem napi 4 órát kellene utazni, nagyrészt home office és kötetlen munkaidő, az előrelépés borítékolható.

A másik helyen nem is az vonz, hogy közel van, hanem, hogy minden folyamatot én alakítok ki, a vállalatnál nem volt még ilyen munkakör, van benne előrelépés de évek kérdése.

2022. júl. 5. 20:06
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát en lehet az elsőt valasztanam. Ezt a kis ingazast ki lehet bírni, plusz a munkahely úgyis fizeti a bejárast. És a kotetlen munkaidő se rossz.

Szeretek úgymond független lenni,habar én pont kötött munkaidőben dolgozom és kezdem unni már(1,5 éve vagyok a munkahelyemen). Vezetői pozícióra meg végképp nem vagyom. Utálom az állandó telrfonalgatast, ugyintezest és meetingeket. Bőven elég a saját életemet menedzselni.

Viszont 2x2 óra utazasnal azért azt le kell fixalni, hogy mikor mész be. Nem lehet azt csinálni, hogy hivnak, 8-kor,hogy 9-re bent legyél és 11 lesz mire megerkezel.


De igazából sajnos ezt neked kell tudni, hogy melyikhez van affinitasod. Annyi biztos, hogy olyan helyre ne menj ahol nagy a fluktuáció.

2022. júl. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%
Az elsőt, ez az új pozi engem elikesztene
2022. júl. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha 200km re van és vonattal mész az tuti nem 2 óra. Szeged-BP pl 2.5 általában plusz ki kell érned az állomásra plusz BP közlekedés, az összesen közelít a 2x3.5 órához.

Én csak 2 hetente megyek fel de nagyon fárasztó, kb 5 kor kelek h 9 re beérjek és 9-10 körül esek haza.

Még heti 1x talán oké de ennél több esetnél kb élő hulla leszel.



Amúgy 100 fős cég nem kicsi, a kicsi az lenne ha lennétek kb 10 en, szval ennek fényébe dönts

2022. júl. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%

Egyest választanám mert van előrelépési lehetőség.

Bejárást ha támogatják anyagilag és ha kényelmes vonatok járnak ahol le lehet ülni és nyugodtan olvasni nem érződik olyan soknak a két órás menetidő.

2022. júl. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
94%
utálok utazni, így a 2.-at választanám.
2022. júl. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Elsőt.
2022. júl. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
66%

Hogy érnél be az első esetben reggelre? Vagy ott is kellene aludni?

A betanulás során is csak egyszer kell bemenned biztosan? Sok helyen van home office ugyan, de ez nem az első hetekre jellemző.

Nem tudod megírni a második cégnek, hogy nagyon szeretnéd, de kaptál egy jobb ajánlatot, nem tudnak kicsit feljebb menni, hogy őket válaszd? Ilyenkor még tudsz alkudozni, utána már nem, vagy max. egy év múlva.

2022. júl. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!