Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Informatikai területen ti...

Informatikai területen ti mernétek most munkahelyet váltani, ha nem lenne nyelvtudásotok és versenyszférára elég szaktudásotok?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy dolgozok egy magyar állami cégnél (egyetemi végzettséggel) már lassan 1 éve, de nagyon nem szeretem. Részben informatikai munkakör, de inkább ilyen supportos, telefonos, mindenből egy kicsit buherálós munkakör. Talán ide még elég a tudásom (bár már többször volt, hogy 1-1 feladatot nem tudtam megoldani és inkább félresöpörtük). A gond az, hogy nem a szakmámnak megfelelő osztályon dolgozom így aféle "szürke kisegérnek számítok" és nem érzem magam ott jól.


Szeretnék igazi infós munkakörben dolgozni (junior fejlesztő/tesztelő/hálózatos (utóbbiból van is OKJ-m)), de sajnos sem a kellő angoltudásom, sem a szakmai tapasztalatom/tudásom nincs meg hogy magabiztosan váltsak. Már azon is gondolkoztam, hogy teljesen más területre váltsak, mert lehet rosszul választottam anno.


Szóval három lehetőségem van:

* Felmondok és fejlesztem magam munkanélküliként (munka mellett semmi erőm nem marad nap végére és kellene sok-sok hónap stop az életembe átgondolni mit is akarok)

* Szakmát váltok és tanulok min. megint 2 évet.

* Maradok ahol most vagyok bízva abban, hogy ez egy biztos pont


Viszont van ez a komoly gazdasági válság. Van 3 millió megtakarításom. Szerinted mit tegyek?



2022. júl. 10. 20:03
A kérdező szavazást indított:
Becsüld meg a jelenlegit, addig is van fizetésed, most nagyon bizonytalan minden, később akár válthatsz
Az írásod alapján nem érdemes feladni az informatikai pályát, mondj fel, fejleszd magad pár hónapig és keress új lehetőséget
Írásod alapján szerintem te rosszul választottál szakmát és nincs sok esélyed az informatika területén. Tanulj vmi mást!
9 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Infóhoz nem értek, de ez alapján: "munka mellett semmi erőm nem marad nap végére" azonnal otthagynám. Az állami munkahelynek pont az a lényege, hogy legalább a munkaidő 40 százaléka szabadfoglalkozás legyen. Tanulás, bevásárlás, alvás, városnézés, stb. Én szintén állami vállalatnál munkaidőben tanultam évekig, majd dobbantottam többszörös fizetésért.
2022. júl. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%

Jön a válság. Van egy biztos állami szférás pozíciód. Jelenleg nem hagynám ott.


A kérdésből az jön le, hogy nem igazán értesz semmihez, mert "(junior fejlesztő/tesztelő/hálózatos" ezek nagyon elétrő dolgok. Szerintem most koncentrálj a munka melletti tanulásra/önképzésre és 1-2 éven belül térj vissza a témára.

2022. júl. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Munka mellett tanulnék, ahogy mindig is csináltam az elmúlt 15 évben.
2022. júl. 11. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
62%

"Felmondok és fejlesztem magam munkanélküliként (munka mellett semmi erőm nem marad nap végére és kellene sok-sok hónap stop az életembe átgondolni mit is akarok)"


Na akkor itt az ideje bevenni a lesz..rom tablettát. Szerinted a helyedre tolonganának az emberek? Nyilván nem. Na hát akkor, az eddigi munkatempódat oszd el kettővel, aztán tanulj munka közben. Mi a legrosszabb ami történhet? Fél év múlva kirúgnak? Na hát akkor meg fél évnyi fizuval jobban jártál, mintha most felmondanál csak azért, hogy tanulj.

2022. júl. 11. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Figyusz, szerintem próbáld be a 4ig-t meg a hasonló magyar cégeket, ezek kb minden hülyét felvesznek, mert a multik elszívják a tehetségesebbeket, és azért tanulni itt is lehet.
2022. júl. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!