Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az életben csak az lesz...

Az életben csak az lesz sikeres, akinek megy a matek?

Figyelt kérdés

Ha tegyük fel valaki a humán tárgyakból jó, szereti a történelmet, elmegy valami humán egyetemi szakra és miután végez, ráébred, hogy nem tud megélni belőle és csóró lesz egész életében.

Aki meg jó volt reál tárgyakból, elmegy mérnöknek, programozónak, elemző közgazdásznak, matematikusnak vagy akár tanul egy szakmát, teszem azt szerez bármilyen műszaki végzettséget és jó is benne, annak soha nem lesznek már anyagi problémái az életben.


Annakidején a középiskolai fizikatanárom is megmondta, hogy "gyerekek, ne a történelmet meg a magyart tanuljátok, mert az nem jó semmire. Bánni fogjátok később, hogy nem a matekra feküdtetek rá." És igaza is volt, én is humán szakra mentem és most nem boldogulok az életben. Csóró vagyok. Soha nem fogok egy villamosmérnök életszínvonalán élni, vállalkozni sem tudok, mert semmihez nem értek.



2022. júl. 13. 01:04
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
58%
Ki lehet forgatni a másik szavát de nem egyetlen alkalomról beszélek. Ha kötekedni jöttél ne velem tegyed mert hamar jelzem a moderátórnak.
2022. júl. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
92%

Simán lehetsz sikeres matek nélkül is, ha van egyéb tehetséged. Nem hiszem, hogy a sikeres művészek, zenészek, színészek stb, nagy matek zsenik lennének. Pszichiáterek, ügyvédek, jogászok, marketing, kommunikáció? Vannak azért más területek is. Hogy valaki sikeres legyen, valami kis plusz kell, ez lehet akár a matek, vagy akár valami más féle tehetség.

Mindenesetre a matek megértése egy nagyobb területet ad a kezedbe. A jóhír meg az, hogy a matek tanulható, gyakorlással magas szintre fejleszthető és megszerethető. A kezdeti ellenérzést le kell győzni.

2022. júl. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
57%
#11: Nem kötekedni jöttem csak szerettem volna érzékeltetni veled, hogy hülyeségeket beszélsz b+
2022. júl. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
51%
Számolni nem kell csak a NER kapcsolatok számítanak.
2022. júl. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
68%

2-es, látom sose volt dolgod IQ teszttel még.


Akiket ismerek nem éppen matek zsenik, mégis megtalálták az utat a jó élethez, karrierhez s finoman szólva nem csórók.


Hozzájuk képest még kezdő vagyok, ám magam módján céljaimat elérve szeretném élvezni azoknak gyümölcseit.


Mindenből lehet pénzt csinálni, a kérdés az, hogy a sok mindenből melyek azok, amelyekhez van érzéked.


Ezt kell megtalálnod és elrugaszkodnod a sablonoktól, amiket tömnek a fejedbe.


Nyisd ki elmédet, láss többet!

2022. júl. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim válasza:
100%
Nem kell mesteri szinten tudni a matekot, de egy alap fejszámolási készség, logika nélkül biztos nem lesz senki sikeres.
2022. júl. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
Milyen szakot tanultál? Szereted amit csinálsz?
2022. júl. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 Tom Benko ***** válasza:
84%

A matematika az értelmi képességeket fejleszti, tehát ahol az értelem szükséges, ott bizony szükség van a matematikai ismeretekre. És azok nem a négy alapművelet meg egyenletek, hanem rengeteg másik terület is.


Emellett a matematika segíti a kreativitást is, úgyhogy kreatív területeken is nagyban hasznosul a matematikai műveltség.


De a matematikai tudást ne az iskolai egyes-ötös skálán nézzük, hanem sokkal inkabb az érdeklődés és céltudatosság szintjén.

2022. júl. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:

#17

Közigazgatás-szervező. Nem, nem szeretem. Utálom ezt a monoton, dögunalmas, aktatologató munkát és a fizetés is borzalmas.

2022. júl. 13. 13:17
 20/34 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, ezt mondjuk meg tudom érteni. Valami okj képzésre nem gondoltál?
2022. júl. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!