Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az életben csak az lesz...

Az életben csak az lesz sikeres, akinek megy a matek?

Figyelt kérdés

Ha tegyük fel valaki a humán tárgyakból jó, szereti a történelmet, elmegy valami humán egyetemi szakra és miután végez, ráébred, hogy nem tud megélni belőle és csóró lesz egész életében.

Aki meg jó volt reál tárgyakból, elmegy mérnöknek, programozónak, elemző közgazdásznak, matematikusnak vagy akár tanul egy szakmát, teszem azt szerez bármilyen műszaki végzettséget és jó is benne, annak soha nem lesznek már anyagi problémái az életben.


Annakidején a középiskolai fizikatanárom is megmondta, hogy "gyerekek, ne a történelmet meg a magyart tanuljátok, mert az nem jó semmire. Bánni fogjátok később, hogy nem a matekra feküdtetek rá." És igaza is volt, én is humán szakra mentem és most nem boldogulok az életben. Csóró vagyok. Soha nem fogok egy villamosmérnök életszínvonalán élni, vállalkozni sem tudok, mert semmihez nem értek.



2022. júl. 13. 01:04
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

Gondoltam rá, hogy levelezőn elmegyek valami közgazdasági szakra. Volt olyan csoporttársam, akit kreditpótlással felvettek pénzügy Msc-re, ezzel megpróbálkozhatnék én is.

Vagy tanulnék valami szakmát

2022. júl. 13. 13:45
 22/34 anonim ***** válasza:
91%
Nem sértésből írom, de ha jól emlékszem, már hónapokkal ezelőtt is tettél fel arról kérdést, hogy mit tanulj, és kaptál is ötleteket. Vágj bele valamibe, rosszabb nem sokkal lehet!
2022. júl. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:
Hát ha minden jól megy, akkor szeptemberben kezdek az új suliban.
2022. júl. 13. 22:42
 24/34 anonim ***** válasza:
69%
Milyen új suliban?
2022. júl. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:

Nem akarom elkiabálni, amíg nem vettek fel.

De egy közgáz mesterszakra jelentkeztem, aminek igazából semmi köze az alapszakomhoz és nem számítottam rá, de végül a kreditelismerési eljárásban elfogadták a kreditjeimet, nem gondoltam, hogy ilyen lazán veszik. Remélem sikerül bejutnom. Aztán ha nem, akkor meg elmegyek valami kőműves OKJ-ra.

2022. júl. 14. 02:03
 26/34 anonim ***** válasza:
100%

Milyen közgáz mesterszak? AK vagy gazdasági?

Amúgy gratulálok

2022. júl. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
86%

"gyerekek, ne a történelmet meg a magyart tanuljátok, mert az nem jó semmire. Bánni fogjátok később, hogy nem a matekra feküdtetek rá."


imádom, mikor éhbérért güriző, versenyszférát hírből sem ismerő tanárok adnak a tanácsot.

2022. júl. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:

Köszi. De ez még csak a kreditelismerési volt, egyáltalán nem biztos, hogy lesz is elég pontom és felvesznek.

Inkább AK-hoz áll közelebb.

2022. júl. 14. 23:00
 29/34 A kérdező kommentje:
Menekülni kell. Menekülni kell a közszférából! Éljenek a multik!
2022. júl. 17. 12:51
 30/34 A kérdező kommentje:
Sikerült gyerekek, sikerült! Közgazdász lesz belőlem!
2022. júl. 21. 20:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!