Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek ez jó befektetés?

Szerintetek ez jó befektetés?

Figyelt kérdés

Jól csinálja a férjem?

8 éves a gyerekünk, havi 30-at félre rak neki. 10 a start számlára, 10-ből bitcoint vesz és 10-ből valamilyen részvényt Revoluton (ilyesmik, mint Apple, Tesla, szóval nagy amerikai tech cégek).

Akiknek mondta altalában huzogatják a szájukat, hogy 10 év múlva a forint keveset fog érni, a bitcoin most se ér semmit, tőzsdén meg nagyokat lehet bukni ha jön egy válság.



2022. júl. 13. 09:29
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
21 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
28%
Ez inkább hazárdírozás.
2022. júl. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

A Babakötvény mindenképp jó dolog, mindig az előző évi infláció fölött kamatozik, a legjobb állampapír.


Ha több nagy cég részvényét veszi, akkor összességében szinte biztos, hogy nyerni fog rajta hosszú távon, ezeknek a cégeknek az árfolyama, ha néha csökken is, hosszútávon emelkedik.


A bitcoinnak van a legnagyobb rizikófaktora, de szerintem most kell venni, amikor ennyire alacsonyan van az árfolyama, mert ha konszolidálódik a világgazdaság, újból erősödni fog, és akár megsokszorozható a most belefektetett pénz.

2022. júl. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
68%
A nagy amerikai részvények hosszú távon jók, a bitcoin inkább szerencsejáték.
2022. júl. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
81%
Sokat nem kockaztat, van aki eliszik havi 30 ezret. Emiatt szerintem jol csinalja.
2022. júl. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
26%

A bitcoin olyan, mintha feltenné rulettre. Szerinted jó ötlet?


Én az enyémeknek havi 20at rakok a babakötvénybe.

2022. júl. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül annyit változtatnék, hogy nem aktuálisan hype-olt konkrét részvényeket, hanem ETF-eket vennék abból a harmadból. Ha kifejezetten tech-et akar, akkor vegyen valamilyen tech ETF-et. Spekulatív eszköznek már ott van egyharmad bitcoin, elég az.
2022. júl. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, megkérdezem konkrétan melyekből vesz, ha jól tudom 5 féle részvényt.

Bitcoin nála már régi "szerelem", veszegeti egy ideje, csak mindig eladta amikor pluszban volt, most hosszútávra akarja.

2022. júl. 13. 11:13
 8/18 A kérdező kommentje:

Alphabet, Amazon, Apple, Berkshire, Meta, Microsoft, Tesla.


Ezt írta. Szóval nem öt, hanem hét féle.

2022. júl. 13. 11:32
 9/18 anonim ***** válasza:
62%
Igen, a ferjed okos. A bitcoint mar ezelott 5 evvel is szidtak amikor 10x kevesebbet ert mint most, es 5 ev mulva is szidni fogjak. Nekem eleg reg ota van bitcoin befektetesem es eleg jol hozott. Szerintem arra hogy a gyermeketeknek gyujtsetek tokeletes mivel hosszu tavon terul igazan meg a bitcoin. En a 18 eves hugom szuletesnapjara adtam azzal a mondassal hogy majd az eskuvojen ebbol vegyen lakast.
2022. júl. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Oké, hát akkor ez már-már egy ilyen csináld-magad top10 ETF :) Nem ismerem a Revolutot, nem tudom milyenek a díjai, de ha nullásak, akkor végülis mindegy.
2022. júl. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!