Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ilyen sz@rul fogok keresni...

Ilyen sz@rul fogok keresni örökké?

Figyelt kérdés

Másfél éve vagyok gyakornok egy cégnél, nettó 170 ezer Ft-ot keresek 6 órában. A főnök semmi áron sem akar felvenni teljes állásba valamiért, de kirúgni sem akar persze...


Más állást viszont nem találok, 50 helyre beadtam a jelentkezésem, 10 interjú összejött. Minimálbér körüli a fizetés de vissza sem hívnak. 22 éves vagyok és most megyek gazdasági mesterképzésre.


Kezdek egy kicsit elkeseredni, örökké ilyen siralmas lesz az életem? Szabadidőmben tanulok Pythont, SQL-t és Franciát (angol perfekt), de le se sz*rják csak minél kevesebbet kér az illető az számít.


Kerülget a depresszió és egyre nehezebb pozitívnak maradnom, sose lesz semmilyen épkézláb megélhetésem ha így megy ez tovább. Úgy érzem mindenki ellenem van és csak abban érdekelt, hogy velem kitoljon. De lehet csak ilyen a felnőtt élet?


Nektek, hogy jött össze a megélhetés, jól jönne pár jó tanács.



2022. júl. 14. 14:18
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
7%

Örülj neki hogy kapsz valamennyi fizut gyakornokként.


Haverom szoftverfejlesztő gyakornokként dolgozik, amcsi cégnél, remote-ban, fizu nélkül.

2022. júl. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Hát a haverod aki szoftverfejlesztőként ingyen hajlandó dolgozni nem túl eszes
2022. júl. 14. 14:24
 3/29 anonim válasza:
90%
De jó neked. Nekem nettó 190 ezret adtak 8 órai munkáért.
2022. júl. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
87%
A világon 7 milliárd embernél jobban élsz. Nyugaton a lakosság a legjobban élők között él, de ők is sztrájkolnak és elégedetlenek. Ugyan ez lenne veled is egy idő után. Először végig kell gondolni reálisan, hogy nem vagy szar helyzetben. Ha lehetne újraszületni bárhova, tuti nem vállalnád be, mert 5x nagyobb az esélye, hogy csóróbb helyre kerülnél. Ha ez megvan, akkor meg kell találni a lehetőséget, és utána fogod tudni becsülni majd azt. Ez viszont elég nehéz, de a tudásodban és a képességedben lehet potenciál, simán kitörhetsz a nettós 170-es környezetből. Folytasd a tanulást, és keresd a lehetőségeket, és 100%, hogy viszed valamire, mert értékes tudásod van, aztán majd becsüld meg azt.
2022. júl. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
23%

Sajnos nagyon nehéz.


Döntened kell, hogy a szakmádban akarsz dolgozni szar fizetésért, vagy hajlandó vagy többet keresni más területen, több munkával.


Fiatal 22 éves vagy, angolul beszélsz - vendéglátás. Most hagyjuk a pro-kontrát, tény, hogy a vendéglátásban jól kereshetsz. Az is tény, hogy kemény meló. Szinte az összes fiatal vendéglátással kezdi, abból egy jobb helyen félretudsz tenni, hogy idővel mást csinálhass. Az egyetemi óráiddal még passzolhat is ez az időbeosztás.


Sok helyen látok telefonos vagy online munkákat ahol fordítani kell. Magánba is tudsz ezekkel helyezkedni, fordításokat vállalsz, angol tanítást vállalsz. Fiatal, egyetemistától nem sok magánember kér számlát se, tehát nem kell erre alapoznod egy vállalkozást.

Hirdesd magad, közben keress te is.


Legyen egy normálisan összerakott és felépített önéletrajzod. Ezekre találsz ötleteket a neten. Nagyon sokat számít egy jó önéletrajz!


Nem ismerlek, de kezdetnek ezeket tanácsolom, használd ki az egyéni kompetenciáidat! És még ha nehéz is, próbálj meg pozitív maradni, főleg egy interjún. Ne hagyd, hogy kihasználjon a főnököd. Csináld okosan, találj mást, ha felvesznek csak akkor mondj fel, addig jobb a 170 ezer mint a semmi.


Kitartás, menni fog, lesz egy jobb is! Most egy kicsit mindenkinek szar, de muszáj előre nézni, menni, nem szabad leülni és keseregni!

2022. júl. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
32%
#1-es vagyok. Miért gondolod úgy hogy nem túl eszes? Van félretett több mint 2 milliója, otthon él, megteheti :D és lesz szoftverfejlesztő tapasztalata egy amcsi cégnél, nagyon jó technológiákat használva.
2022. júl. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Nem nagy szám nekem 4 millió félretett pénzem van, de talán ja mondjuk ha amcsi cég akkor megéri azzal elég jól lehet keresni remoteban úgy hallottam.
2022. júl. 14. 14:57
 8/29 anonim ***** válasza:
17%
Kérdező, az a baj, hogy már pár válaszodból is lejött hogy nem vagy a legélesebb kés a fiókban. :(
2022. júl. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Mégis mit kellene mondanom a barátodról? Ügyes mert bejutott egy amcsi cég berkei köze, ennyi.
2022. júl. 14. 15:04
 10/29 anonim ***** válasza:
10%
Majd rájössz. bohóc :D
2022. júl. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!