Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ilyen sz@rul fogok keresni...

Ilyen sz@rul fogok keresni örökké?

Figyelt kérdés

Másfél éve vagyok gyakornok egy cégnél, nettó 170 ezer Ft-ot keresek 6 órában. A főnök semmi áron sem akar felvenni teljes állásba valamiért, de kirúgni sem akar persze...


Más állást viszont nem találok, 50 helyre beadtam a jelentkezésem, 10 interjú összejött. Minimálbér körüli a fizetés de vissza sem hívnak. 22 éves vagyok és most megyek gazdasági mesterképzésre.


Kezdek egy kicsit elkeseredni, örökké ilyen siralmas lesz az életem? Szabadidőmben tanulok Pythont, SQL-t és Franciát (angol perfekt), de le se sz*rják csak minél kevesebbet kér az illető az számít.


Kerülget a depresszió és egyre nehezebb pozitívnak maradnom, sose lesz semmilyen épkézláb megélhetésem ha így megy ez tovább. Úgy érzem mindenki ellenem van és csak abban érdekelt, hogy velem kitoljon. De lehet csak ilyen a felnőtt élet?


Nektek, hogy jött össze a megélhetés, jól jönne pár jó tanács.



2022. júl. 14. 14:18
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem az amcsi cég röhög a markába, hogy ingyen kelet-európai munkaerőt talált, aki még lelkes is. Erről egy vicc jut eszembe:

2 menedzser beszélget.

- Te adsz bért az embereidnek?

- Nem én.

- És bejárnak dolgozni?

- Be ám.

- Te, nem kéne belépődíjat szedni tőlük?

2022. júl. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
89%

Amúgy meg nem kell elájulni attól, hogy amerikai a cég. Rendes multinak van európai székhelye, rendes gyakornoki programmal, fizetéssel, recruiterek hada keresi a munkaerőt, referral programokkal.

Egy igazán menő cég megteheti hogy válogat és a legjobbakat veszi fel. A legjobbak pedig nem hülyék ingyen dolgozni. Rengeteg juttatással és jó bérrel, jó körülményekkel, no és persze szakmai fejlődési lehetőséggel lehet őket elcsábítani.

2022. júl. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
0%

#11 Igen, biztosan röhög. Valószínűleg az amcsi cég annyira rászorul egy kelet-európai emberre hogy hihetetlen!!4!


De képzeld, majd ha átveszik gyakornokból, teljes állásra, akkor nagy valószínűséggel 3x annyit fog itthon keresni mint te.


Csúnya, rossz, amcsi cég :(((

2022. júl. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
*ha
2022. júl. 14. 15:55
 15/29 anonim ***** válasza:
0%

Ja igen, HA átveszik. De ha tegyük fel, mégsem, akkor mi lesz?


Lesz külföldi cégnél fejlesztői tapasztalata, a semmitől ezerszer többet jelent, főleg ha valaki más területről váltana IT-ra.


Valószínűleg sokat fog dobni az esélyein ha itthon jelentkezni fog valami multihoz, junior pozira.

2022. júl. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
88%

#13, nem irigykedek, őszintén a legjobbakat kívánom neki.

Én amerikai multinál vagyok rendes, fizetett gyakornok. A legelejétől fogva, 0 tapasztalattal rendes fizetést, betanítást, rugalmasságot, szuper munkakörnyezetet kaptam a szakmai fejlődési lehetőségek mellé. És érdekes technológiákkal dolgozom, még projektet is választhattam.

Azt gondolom, ha olyan jó hírű a cég, lehetne annyi igénye, hogy nem ingyen dolgoztat még pályakezdőket sem. Becsülje meg anyagilag is a jó munkaerőt. Nem jó munkaerő meg miért kéne neki? Szóval ez az ingyen munka borzasztó PR.

2022. júl. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
0%

#16 Nem olyan egyszerű ez sajnos. :D


Szerintem jó ötlet volt neki mert anyagilag megteheti és sokat is tanul.


Ha belegondolsz, 3 hónap nem a világvége, úgyis dolgozni fogsz legalább 40 évig.

2022. júl. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

#15, persze, a tapasztalat mindig jól jön.

Csak azt mondom, hogy ha megvan a tudása, akkor szerezhetne tapasztalatot olyan cégnél is, ami fizetést is ad.

Ha semmi végzettsége/tudása nincs még IT területen, akkor már egy fokkal érthetőbb a dolog. Bár erre is vannak olyan programok, ahol képzés mellett munkát is kap fizetéssel. Nem bootcampek, hanem multik programjai. De nem ezzel kezdted. A kérdezőnek van releváns végzettsége, tudása. Szóval teljesen jogos elvárás, hogy fizetést kapjon érte.

Sajnos azon a területen nem vagyok jártas, csak az IT-re tudtam reagálni.

2022. júl. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
29%
#18 Egy jut eszembe, az EPAM Mentorprogramja, ami 6 hónapos, ott sem kapsz fizut.
2022. júl. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


hol laksz, milyen helyekre jelentkezel és milyen bérigénnyel? Önéletrajzod rendben van? Ha átküldöd adatok nélkül, szívesen megnézem.

2022. júl. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!