Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Amerika vagy Magyarország?

Amerika vagy Magyarország?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nehéz helyzetben vagyok.Kérlek segítsetek!

Az idén érettségiztem,most jelenleg OKJ-s képzésre járok.Úgy érzem h ez nekem nem tetszik,sőt az eddigi életemből is elegem van.

Ez az iskola is egyáltalán nem érdekel,mert itt szinte csak azért vagyunk h a sulinak pénze legyen,és ezt a suliban mindenki tudja.

Nagyon bánt h nem tanultam jól és nem tudtam bejutni az egyetemre.Na mind1 nem is ez a lényeg most!

Ismerőseim kint nyaralnak Amerikában,Miamiban.

Az ő ottani barátaik lehet h tudnának nekem munkát intézni.Ott szeretnék dolgozni,mind1 h mit és abból fizetni az ottani egyetemet.

Tudom,biztos nem olcsó.Van annyi félretett pénzem h megvegyem a repülőjegyet és h vmeddig elég legyen kint.Szerintetek mit tegyek?

Itthagyjam az egész itteni életemet és kezdjek ott új életet?

Az a baj h még csak 18 éves vagyok és nem tudok dönteni.Szívem szerint maradnék itt is,de oda is nagyon vágyom.Köszi a válaszokat!

Ha vki tudja h milyen vízum kell ilyen esetben az kérem segítsen!Előre is köszönöm!!!


2010. szept. 21. 20:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha ki is utazol oda, munkavállalási engedélyt nem kapsz, és csak feketén dolgozhatsz. Ezt a rokonaidnak is kellene tudniuk...
2010. szept. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nézd, az, hogy itthagyd az egész itteni életed, szerintem nálad pont, h. nem játszik. Épp a végén vagy a középiskolának, ami eddig volt az életed. Jó, gondolom, vannak barátaid, de azokat odakint is tudsz szerezni. Nincs még életreszóló párkapcsolatod, gondolom, tehát azt pl. nem kell itthagynod. Mikor mennél, ha nem most? Mit veszíthetsz? Legfeljebb hazajössz pár hónap múlva, ha nagyon nem megy ott kint. De legalább világot látsz. Azt az okj-s dolgot, meg ne sajnáld, hogy otthagyod, oda mehetsz jövőre is, ha hazajössz.

Nézd, ebben az országban, ha csak a sors nem kivételesen kegyes hozzád, nem nagyon lehet jelenleg mit kezdeni magaddal, kevés a munkahely, minden szempontból nehéz itt most, itt gyereket nevelni, házasodni, életet, egzisztenciát teremteni most nem könnyű. Odakint talán a munkamorál más, jobb, meg az emberek is mások bizonyos részeken, de ott sincs kolbászból a kerítés, keményen kell majd dolgoznod. De hátha eltalál ámor nyila, és kint megleled a nagy őt, és esetleg ott könnyebben tudtok majd felépíteni egy egzisztenciát, stb.

Szerintem menjél, próbáld meg, hisz simán hazajössz, ha nem o.k!


Minden jót!

2010. szept. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Na, kint vagy már? ;)
2011. márc. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Na és most?? :))
2012. ápr. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
És most???
2013. jún. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Figyí én csak azt tudom hogy már régebben volt de apámék 3 voltak testvérek és a legkisebbik kiment Amerikába pár évre tanulni és mikor már kijárta azt az iskolát ő úgy látta hogy Amerikába SOKKAL jobb az élet és azóta is kint van és nem akar haza jönni ,természetesen ott kint dolgozik . D
2014. febr. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
És most?:DD
2016. júl. 2. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
És most? 😀
2020. szept. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!