Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Svédországban vagy Németország...

Svédországban vagy Németországban jobbak a lakhatási lehetőségek? Hol könnyebb albérlethez jutni?

Figyelt kérdés
2022. júl. 22. 11:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Csak olvasgattam róla, de Svédország bitang drága, ott lakhatásra fog elmenni a pénzed.
2022. júl. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Németországról vannak csak tapasztalataim. Nekem nem volt könnyű egyedülállóként sem olyan lehetőséget találni, ami megfelelt az elképzeléseimnek. A jobb helyek ismeretségi körben elkelnek, meg sem hirdetik őket. Nekem végül a munkaadóm segített. A családos kollégáim, akik gyerekekkel kerestek még nehezebb helyzetben voltak. Persze ha a pénz nem számít, akkor csettintésre lehet találni.
2022. júl. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
70%
Én cáfolom a 2es válaszolót. Mi 3 lakást is ki tudtunk eddig bérelni, viszonylag hamar, pedig van gyerekem is, meg kutyám is. Ez mind attól függ, milyen benyomást keltesz a főbérlőben és mennyire készülsz fel a jelentkezésre. Ha üres kézzel mész el találkozóra azt a német már 2 óra múlva el is fogja felejteni...Itt elvárják, hogy megadd a módját, hisz te akarsz bizonyitani, hogy megfelelsz a lakásra, nem a tulaj fog kérlelni, hogy költözz be, hiszen egy lakásra van vagy 20-30 jelentkező. Nem azt mondom, de persze szerencse is kell hozzá, meg tudni kell, mit vár el egy német.
2022. júl. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
13%
Minek mész oda? Lassan ott is fagyoskodni fogsz a lakásban.
2022. júl. 24. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%

"Lassan ott is fagyoskodni fogsz a lakásban."


Itt nálunk is, de itt mondjuk azért, mert majd nem tudod kifizetni a havi 500 euródból.

2022. júl. 24. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a sok kárörvendőt ezzel a hideggel, tipikus magyar mentalitás... nyugodj meg, nem fognak megfagyni, főleg, hogy rengetegen fűtenek pl fával, pellettel, olajjal meg egyéb alternatívával... én inkább joggal aggódnék, hogy a magyarok hány százalékának lesz inkább gondja a megemelkedett rezsivel, inkább ez foglalkoztasson...
2022. júl. 24. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Svédországban nagyon nehéz lakást bérelni. Kevés van, más a rendszer is. A többség irodán keresztül megy (a cég tulajdona az ingatlan). Sok helyen sorbanállós, pontgyüjtös rendszer van. Èvekig kell a sorban állni. Nyilván nagyobb városokban nehezebb, falvakban könyebb. Az ár is attól függ hol a lakás. Stockholmban akár 10.000 koronát is elkérhetnek egy egyszobásért. A világ végén meg kb 4000-et.
2022. júl. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Stockholmban tanulok, tényleg nehéz lakáshoz de még szobához is jutni. Az árak pedig elég magasak, feltéve, ha nem egy külvárosi szürke lakótelepen akarsz lakni (igen, itt is vannak ilyenek). Én a szobámért 8000koronát fizetek (=800EUR) de a központban van a lakás. Facebook csoportokban is érdemes nézelődni (Stockholm housing, kollektiv i Stockholm) sokan ott is hirdetik, ha megüresedik egy szoba/lakás. Ebben a tekintetben Németország szerintem jobb, már amit ismerősöktől hallok.
2022. júl. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
76%
Állj be migránsnak és könnyű lesz!
2022. júl. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
81%
#9 Ő ott egy migráns, ugyanis más országból érkezik oda. Te is ha külföldön vállalsz munkát migráns leszel, jó lenne ha utánanéznél annak miről is írogatsz.
2022. júl. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!