Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Big4 br. 550-600 eft-èrt vagy...

Big4 br. 550-600 eft-èrt vagy low cost tanàcsadócèg br. 700eft-èrt?

Figyelt kérdés

Megèri big4-hoz menni akkor is ha jelentősen kevesebbet fizet?

Mindenki azt mondja hogy ott kell dolgozni hogy érj vmit a munkaerőpiacon...

Közgazdász àllásokról van szó?


2022. júl. 24. 10:10
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Oda kell menni ahol jol fizetnek
2022. júl. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

Ha pályakezdő vagy akkor megéri, ne hallgass az elsőre. Nem minden a pénz, hosszútávon jobban megéri most kevesebbet keresni, de jobb helyen, jobb tapasztalatot szerezni. Szóval Big4.


Viszont ha nagyon a pénz a lényeg, akkor vállald be a másikat.

2022. júl. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Big4 után milyen munkát kaphatok ami miatt megéri bevállalni 1-2 millió ft mínuszt a kevesebb fizetés miatt?
2022. júl. 24. 11:01
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

#3 Alapvetően bármilyen komolyabb munkát ami megegyezik a jelenlegi pozícióddal pl.: Risk management, Audit, stb.


Tényleg ne a pénz motiváljon a karriered elején, főleg hogy majdnem életed végéig úgyis dolgozni fogsz...

2022. júl. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Lassan 1 éve vagyok szintén tanácsadó cégnél és amiket írtak nagyon is igaz. Tapasztalattal ugyan ebben a fizetési sávban vagyok amit megadtál de egyszerűen ahogyan az interneten is rengeteg helyen írták, külföldön is nagyon sok a munka mennyisége, ráadásul nem fizetnek ki egy centet sem túlóraként. Én is csak azért vagyok itt, hogy ezen a cégen keresztül lelépjek külföldre vagy a jövőbeni ~1,5-2 éves tapasztalattal máshova külföldre erre viszont megéri. JA igen, mivel ennyire sok a munka mennyisége ezért sokkal de sokkal gyorsabb ütemben fejlődsz de nem szabad itt maradni, fizetésemelések nuku, prémiumról mindig hallgatnak és még sorolhatnám DE az a pár év az elején megéri.
2022. júl. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Én 2 évet dolgoztam BIG4-nél és nem éri még, ezeket a históriákat már csak ők terjesztik magukról, hogy a balekok menjenek hozzájuk. Jobban fizető helyre mennék a helyedbe.
2022. szept. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A jobban fizetőt választottam és tök jó
2022. szept. 13. 15:51
 8/8 anonim ***** válasza:

Én szintén big4 céget választottam jobban fizető, de alacsonyabb presztízsű cég/pozíció helyett. Az igazság valahol félúton van, nem is éri meg, és meg is éri valahol.


Én 2 évet húztam le, pályakezdőből senior lettem, sokat tanultam és aztán egy sokkal jobb helyre tudtam váltani.

Cserébe feljött egy csomó felesleg, rengeteg kialvatlan napom volt és a kiégés szélére jutottam. A bónuszért vért kellett izzadni és még az sem ért fel azzal a fizuval, amit más helyeken ajánlottak volna.


Összességében sok minden azon múlik, hogy 1. melyik területre mész 2. mennyit hozol ki belőle te saját magad 3. milyen ritmusban tudsz váltani 4. mennyire bírod testileg és lelkileg az egész big4 közeget.


1. Vannak lazább területek a big4-ban is amik nem sokat érnek, illetve az audit jó kezdés de alacsony fizu sok melóért és abszolúte csicska munka. Én a risk vagy financial advisory területet ajánlom inkább.

2. Egyetem után olyan ez mint egy második egyetem. 1-3 év, munka után is tanulsz, megedződsz, meg kell tanulni ezt előnyödre fordítani.

3. Kezdetektől fogva figyelned kell ki hova megy, milyen poziból melyikbe tud ugrani és arra kell készülnöd, hogy mikor fogod elhagyni a céget. Jó exit lehetőség ha előléptetnek juniorból seniorba, vagy seniorból managerbe.

4. Van akinek nem való ez a közeg, mert nem bírja a túlórát vagy a stresszt.


Érdemes még egyetem alatt big4-ral kezdeni és mondjuk seniorig, max managerig húzni és onnan váltani jobb fizu-magasabb pozíció munkakörre, ami jobb work-life balancet kínál.

ápr. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!