Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy lehetek sikeres külföldön?

Hogy lehetek sikeres külföldön?

Figyelt kérdés

Szóval el akarom végezni a menedzsment szakmát és aztán egyetemre menni. A terveim között szerepel hogy külföldön szeretnék dolgozni és akár alapítani egy sikeres céget. (Amihez hatalmas mázli kell és tudom hogy nagyon nehéz) vagy gondolkodtam majd idővel a modelkedésen is. Ezekkel a kérdésekkel fordulnék hozzátok: -ezzel a végzetséggel sikeresen el tudok helyezkedni külföldön?

- milyen munkákat lehetne elvállalni az imént elmondott álmomért?

- melyik országban próbálkozzak

Illetve megéri e a modellkedés?


Nagyon erősen küzdenék ezért az álmomért hogy sikeres és gazdag legyek. Akár napi 20/24 órát is képes lennék azért dolgozni hogy megvalósíthassam az álmomat. Előre is köszönöm



2022. júl. 24. 21:30
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Nem szeretném pontosan elárulni hogy hova megyek, viszont ez egy erős technikum és úgy van megnevezve a szakma hogy: Gazdálkodás és menedzsment ágazat


Sok ismerős járt oda akik pozitív véleménnyel vannak, akikkel sajnos nem tartom a kapcsolatot így felőlük nem is érdeklődtem meg, ezért szeretnék itt segítséget kérni és nem arra válaszolgatni hogy melyik iskola illetve mennyire fog nekem menni vagy sem amíg itt nem ismernek az emberek😊

2022. júl. 25. 11:40
 12/16 anonim ***** válasza:
“ Gazdálkodás és menedzsment ágazat” ugye azt tudod, hogy ettől te nem leszel manager? Ez nem aza menedzsment, amire te gondolsz
2022. júl. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

A menedzsment nem egy szakma, akik pedig menedzserként dolgoznak azoknak nem menedzser végzettsége van. Szerintem először nézz utána, hogy hogyan épülnek fel a nagyobb cégek.


Területenként vannak menedzserek, akik nem egy képzésről kilépve lesznek azok, hanem előtte már dolgoztak alacsonyabb pozíciókban és az ott szerzett tapasztalatukat hasznosítva tudnak egy magasabb szinten gondolkodni és döntéseket hozni.


Pl egy értékesítési menedzser azért felel, hogy jól menjen a cégnek a termékeinek/szolgáltatásainak árusítása. Ehez jópár évet értékesítésben kell dolgozni, és mondjuk üzleti/vállalkozásfejlesztési diplomával rendelkezni.


Aztán egy pénzügyi menedzser aki azért felel, hogy a cég pénzügyei rendben legyenek. Ehez nem árt előtte pl könyvelésen, reportingon dolgozni és pénzügyes diplomával rendelkezni.


De van pl a beszerzési menedzser aki a termeléshez szükséges anyagok beszerzéséért felel. Ehez már lehet, hogy valamilyen szakirányos diploma fog kelleni, pl ha gépeket gyárt a cég akkor mérnöki, ha vegyi anyagokat akkor vegyészmérnöki, stb. De ha pl csak viszonteladással foglalkozik a cég, akkor egy sima üzleti diploma és piacismeret is elég lehet.


Vagy van a marketing menedzser aki a reklámozásért, kampányokért felel, és előtte marketinges munkatársként vagy pl social media felelősként dolgozott. Ide marketinges diploma fog kelleni.


Egyelőre szerintem koncentrálj arra, hogy jók legyenek a jegyeid és érettségi után felvegyenek valamilyen nívósabb egyetemre akár itthon akár külföldön. Esetleg nézegess utána, hogy mi érdekelne és próbálj azon a területen online videókat nézni vagy cikkeket olvasgatni. Ennél többet kezdő gimnazistaként, konkrét elképzelés nélkül egyelőre nem nagyon tehetsz.

2022. júl. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Pontos megnevezéssel pénzügy és számvitel. És köszönöm a hasznos válaszokat, főleg a 13-asnak!
2022. júl. 25. 17:48
 15/16 anonim ***** válasza:

Menedzser akkor leszel ha valamilyen teruleten bizonyitod a ratermettsegedet es feljebb lepsz a rangletran. A cegalapitas elott meg nem art 5-10 evnyi piaci tapasztalat es kapcsolatepites legalabb. Szoval ahogy irtak

-bekerulni valami jobb kozgazd egyetemre, akar kulfoldon

-2 nyelv ismerete, elsosorban angol nemet vagy francia az eun belul

2022. júl. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Jaj, egy altalanosbol ballago lanynak ne irjatok mar ilyen bonyolult dolgokat :-)) a modellkedest felejtsd el, inkabb tanulj nyelveket es figyelj oda a suliban. Az egyetemek meg egyre jobb tehetseggondozo programokat/esemenyeket szerveznek, MCC, hasonlok. Gimiben ezek is erdekesek lehetnek majd.
2022. júl. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!