Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jogászként HR terület?

Jogászként HR terület?

Figyelt kérdés

Jogász képzettségem van.

Amikor elkezdtem az egyetemet még azt lehetett mindenhol hallani hogy HR-re jó a jogász, volt olyan tanárom is aki jogász és HR-esként dolgozott, olyanokat lehetett hallani hogy az ember még el se végezte az 5 évet de már elkapkodták.


Aztán én meg most kijöttem az egyetemről, és a környékbeli meghirdetett HR-es munkakörök még csak vissza sem hívtak elbeszélgetésre az önéletrajzom benyújtását követően. Még a szakdolgozatom is munkajogi témájú.


Az lenne a kérdésem hogy ha elvégeznék egy egyetemi képzést (Emberi erőforrások alapszak, levelező) az növelné-e az esélyeimet?

Előnyt jelenthet-e a szakmában hogy jogász vagyok?


Úgy olvastam hogy a HR-es pozíciók betöltésére nem olyan rég óta bevezették hogy a jogászokat "kiszorítják" és csak a kifejezetten HR képzettségű emberekkel állnak szóba.


Ezt amúgy tapasztalom is.


Viszont ha elvégzem ezt a képzést, előnyként szolgálhat-e a későbbiekben a jogi diploma?


Van valakinek tapasztalata ilyen téren mostanában?



2022. júl. 26. 06:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Most végeztél? Október 31-ig érvényes még a diákigazolványod?
2022. júl. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"Úgy olvastam hogy a HR-es pozíciók betöltésére nem olyan rég óta bevezették hogy a jogászokat "kiszorítják" és csak a kifejezetten HR képzettségű emberekkel állnak szóba."


Nem tudom hol olvastad, ez nincs így.


Jogász végzettséggel el lehet helyezkedni hr területen, teljesen felesleges még 3,5 évet és x milliót belefektetni egy bsc képzésbe.


Milyen pozíciókra pályázol? Helyileg hol keresel munkát?

2022. júl. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A borsodban meghirdetett összes (viccen kívül összes) HR-el kapcsolatos állást megpályáztam már. Volt köztül generalista, spelialista, intern is ahova friss diplomásokat várnak, projektvezető, projekt asszisztens, HR asszisztens, szó szerint minden HR állást megpályáztam ami szembe jött, mondván hogy bekerülni a rendszerbe, elkezdeni, tapasztalatot szerezni jó lesz akármi.


Sehonnan nem hívtak vissza. Sehonnan.


Az önéletrajzom nem hiszem hogy rossz lenne pedig.


Az a vicc, hogy a munkakörök 99%-ánál 1-3 év tapasztalatot kérnek. Bekerülni így a területre körülbelül lehetetlen. Ahova nem kérnek tapasztalatot, onnan se hívnak vissza. Ezért jártam utána mi lehet és én ezt találtam hogy direkt HR végzettségű embereket keresnek ma már HR területre a legtöbb helyen.


Most valahogy úgy nézhet ki a folyamat itt a környéken hogy ha egyetem alatt nem mentem gyakornokoskodni egy helyre, és szereztem ott tapasztalatot meg ismeretséget, akkor bekerülni kb lehetetlen másképp.

2022. júl. 26. 15:20
 4/7 A kérdező kommentje:
Áh, de hozzá tenném, hogy férfi vagyok. Olyat is hallottam hogy ez már kb kizáró ok a HR-nél, ahova nőket várnak főként.
2022. júl. 26. 15:20
 5/7 A kérdező kommentje:
1. válaszolónak: igen, miért?
2022. júl. 26. 15:22
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért kérdeztem, mert épp tudok hr gyakornok pozíciót, de az Budapesten lenne (plusz home office).
2022. júl. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
48%
Most nem piszkálódásból, de ha alapból HR területre készültél, akkor miért végezted el a jogot?
2022. júl. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!