Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkáltató foglalkozik...

A munkáltató foglalkozik azzal, hogy én szerkesztettem-e az önéletrajzot vagy CV generátor csinálta? Nem érdekli, vagy rám küldi Gyetván Csabát, hogy kiderítse hogyan csináltam?

Figyelt kérdés
2022. aug. 2. 15:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Senki le nem szarja mivel csinaltad a cvt.
2022. aug. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Senkit nem érdekel, csak vállalhatóan nézzen ki. Utána már az számít, hogy mi van benne.
2022. aug. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%

Nem tudom, hogy milyen tapasztalataid vannak a CV generátorokkal, de én soha nem kaptam vállalható kinézetű és tartalmú CV-t az ilyenekből, mindig utószerkesztenem kellett. Akkor már megcsináltam külön, igényesen.


A statisztikák szerint kb 2-3 másodpercet nézi egy HR-es a CV-det, különösen, ha olyan tucatpozicióra pályázol, mint pl. irodai asszisztens vagy adminisztrátor, amire általában minimum 50-80 CV-t kap.


Egy CV-ben első ránézésre meg kell találnia azt az információt, amit keres, ha nem, akkor a kukában landol. Ezért én órákat el szoktam szöszölni egy CV-vel, mielőtt kiküldöm.


Én ezt nem bíznám egy CV generátorra.

2022. aug. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
32%

#3 Ahhoz a céghez, ahol 2-3mp-ig néznek egy önéletrajzot az alapos átolvasás helyett, nem is érdemes menni dolgozni. Az ilyen munkáltató más dolgokban is igénytelen lesz annyira, hogy rávilágítson nem érdemes sokáig maradni.

Sajnos jónéhány céget lehúztak már a felületes, nulla szaktudással rendelkező hr-esek, mert képzetlenek pl. ahhoz hogy egy műszaki területre mit is kéne nézni a cv-ben... Az igényesebb helyeken a műszaki igazgató nem is engedélyezi, hogy a hr-es szelektálja az önéletrajzokat!

2022. aug. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Korábban egy önkormányzatnál jártam hasonlóan. Az irodavezető valami vén komcsi ott olvasta el majd nekem esett, hogy miért hagytam ott az előző munkahelyem? Mondom hát most végeztem nem hagytam ott semmit.

Majd beszól miért jártam 5 évig egyetemre, nem bírtam hamarabb elvégezni? Miközben oda volt írva, hogy mesterre is jártam.


Nem vettek fel, de ha igen se mentem volna oda.

2022. aug. 2. 23:41
 6/7 anonim ***** válasza:
44%
A VisualCV-t nagyon tudom ajanlani, en evek ota ezt hasznalom es nagyon eredmenyesen.
2022. aug. 3. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#4

ez nagyon függ a poziciótól. Egy irodai adminisztrációs munkát (szerintem nagyjából erre jelentkezik a kérdező) mondjuk 100 minimum érettségizett jelentkezőből 80-90 tökéletesen jó szinten el tud végezni, és ennek megfelelő mennyiségű önéletrajz is érkezik be a céghez. Ez nem egy kulcsfontosságú pozició, és nem érdemes rá sok erőforrást pazarolni.


Ezért tanácsos, hogy valamivel már a kezdetekben kitűnjön a CV, és ha egyszer már kitűnt (a kezeti pár másodperces ránézés során), akkor alaposabb átolvasás után még javuljon a vélemény is.


Nyilván, ha Senior IT architectet vagy osztályvezetőt keresnek, akkor a beérkező 2-3 önéletrajzot alaposan átolvassák, és többkörös interjú alapján döntenek, mivel ez kucsfontosságú pozició lehet a cégnek.

2022. aug. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!