Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A 2D-3D grafika piacán "túl...

A 2D-3D grafika piacán "túl sok az eszkimó" vagy magának a piacnak már alapból nincs szüksége ezekből a szakemberekre nagyobb mennyiségre, mert pótolhatók akár mással is(pl. AI, "szomszéd Jóska")?

Figyelt kérdés
2022. aug. 4. 10:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Valami forrást tudsz mutatni ami igazolja az állításod?
2022. aug. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ez egy kérdés, semmi állítás nincs itt.
2022. aug. 4. 11:02
 3/12 anonim ***** válasza:
68%
nem ez nem igaz
2022. aug. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A 3d-vel kicsit azt érzem hogy hiányzik az igény, mert túl új, és nem akkora divat. a 2D meg mindnekinek kell, ott azért ja sokan vagyunk, de azért lehet valamit kezdeni
2022. aug. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

3d nem divat?


3d majdnem minden. Játékok, animációs filmek, reklámok, applikációk stb.

2022. aug. 14. 11:37
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de nem egyéni vállalkozóként, hanem elmész ahhoz az egy darab céghez magyarországon :D arra gondoltam hogy így kisvállalat nem kér tőled azt általában
2022. aug. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Ja, mondjuk ezzel egyet tudok érteni.


Én 3D modellezést akartam kitanulni, tanárhoz is el akartam menni igen borsos áron, aki ígérte, ha szorgalmasan tanulok, kb. nettó 400-al lehet kezdeni ezt a pályát, meg tele van lehetőséggel.


Bár mondjuk nekem egyértelműen az egyéni vállalkozás volt a célom, mint freelancer, de körbenéztem és sokkoló volt a valóság. Millió ázsiai 100 referencával, semmire sem való (itt európában) óradíjjal nyomatta ezeken az oldalakon, természetesen a cégek mondani sem kell imádják az ilyen munkavállalókat...


Szóval inkább lemondtam róla, hobbinak meg túl drága szórakozás lenne...

2022. aug. 14. 15:46
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én el is mentem tanárhoz :D drága volt, és nem tudtam olyna szintre vinni mert nem elég a tanfolyam, ahhoz gép is kell ami elbírja...és ja sajnos ezen a téren kevesen gondolkodnak magánmegbízásban, a nagy pénz meg a cégekhez megy, ráadásul h ameg mégis kell egy látványterv még mindig ott a fiver...az egyetlen esély ha te meg skandináv országba hirdeted magad és ott építed a kapcsolatokat miközben itt költöd az onnan érkező pénzt...akkor a 400 eer csak farzsebbe való pénz, csak ezt felépíteni sok idő energia nyelvtudás ügyesség kis szerencse...
2022. aug. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Én azt látom és hallom, a grafikában túl nagy a konkurencia és sajnos nagyon nem a legjobb biznisz.


Álláshirdetéseket böngészve nem nagy a kínálat, ahol van, ott rögtön bejön a rengeteg éves munkatapasztalat és amit még csak tudnak kérnek, hogy esélye csak a legveteránabb szakembernek legyen, kb. senki másnak.


Persze, magániskolák meg oktatók könnyen hintik el, hogy ebben mennyire sok lehetőség van, nekik ebből nem rossz kis lóvé bejön, hisz akinek nem jöttek be a klasszikus egyetemi képzések vagy szakmunkásként sem találja meg a számítását, simán elmegy grafikusnak tanulni.


Egy PS-t tanulni, illusztrálni, vagy 3D alkotni csupa szórakozás.


Kapcsolattal szerintem össze lehet hozni valamit, csak ezzel az a baj, ha nincs, akkor nincs :D


Vállalkozóként meg kitermelni egy értelmes összeget ezzel (főleg, ha valakinek nagyobb céljai vannak), hát számomra eléggé rémálom kategória :D


Várom még a meglátásokat, ha valaki másképp gondolja, de nekem ez a véleményem, de lehet rosszul látom a dolgokat...

2022. aug. 14. 17:33
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát mi toljuk egy ideje, igaz nem grafikát magába, hanem kicsit szélesebb a szolgáltatási kör. Működünk, de azért most a KATA ugye problémás. De most beszéljünk le? :D Szerintem meg lehet élni a kapcsolat meg olyan, hogy ha nincs akkor csinálni kell :D
2022. aug. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!