Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit érdemes tanulnom ebben a...

Mit érdemes tanulnom ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Jelenleg magyar nyelv és irodalom szakos gimnáziumi tanár vagyok, 28 éves.


Sajnos a tanárképzés 6 év volt, úgyhogy államilag támogatott féléveim már nincsenek, a nettó 172 ezres tanári béremből meg épphogy kijön a szobám bérlése és a spórolós étkezés, de így is folyamatosan nélkülözök, úgyhogy fizetős képzés esélytelen.


Milyen számla szakma van, ami ingyenesen tanulható, normális fizetést ad, és nőként is van esélyem elhelyezkedni benne?



2022. aug. 5. 10:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Azt kell tanulni ami kicsit is érdekel.
2022. aug. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Engem a tanítás érdekelt, ez alapján is választottam. Most ott tartok, hogy komolyabb kivizsgálásra lenne szükségem egy koromig betegség miatt, de 8 hónap a várakozási idő, maga a háziorvos mondta, hogy menjek inkább magánba. Nekem meg az is probléma, hogy a használtruha-boltban kifizessem, amit veszek, egy magánorvos félhavi fizetésem kérné el...


Szóval nem érdekel, hogy mihez lenne kedvem, csak szeretnék egy szakmát, amiből nem úgy élek, mint egy hajléktalan.

2022. aug. 5. 11:08
 3/12 anonim válasza:
49%

Szia,


Megkérdezhetem, hogy milyen betegség?


Üdv,

Zsolti

2022. aug. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy csak 25 éves kor alatt ingyenes 2 db szakma megszerzése.
2022. aug. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, ha jól beszélsz nyelve(ke)t, akkor próbáld ki az SSC-t. Ott több lenne a fizetésed, és tudnál pénzt gyűjteni valamilyen képzésre.
2022. aug. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%
Nem kell tanulnod. Ha legalább excelezni tudsz, add be a jelentkezésed az összes SSc-hez.
2022. aug. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Vidéki vagyok, itt nincs SSC.
2022. aug. 6. 00:43
 8/12 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy már próbáltad, de magánban korrepetálni esetleg? Nyílván nem nagy összeget hozna, de több, mint a semmi.


Egyébként nem hiszem, tudnék számodra érdemi választ adni, nem tudom, hogy mit tudnál ingyenesen elvégezni ennyi idősen. Esetleg valamit felsőoktatási szakképzésben? Úgy tudom, hogy a FOSZK nem fogyaszt állami félévet, mondjuk ez nem tudom, hogy diploma után lehet-e rá jelentkezni

2022. aug. 6. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Lehet rá diploma után jelentkezni, de fogynak az állami félévek ugyanúgy.
2022. aug. 6. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kérdező, vagy költözni kell, vagy vállalj el bármit a lakóhelyedhez közel, ami egy kicsit is jobban fizethet, mint a tanári állásod. És ha majd tudtál valamennyi pénzt gyűjteni, akkor tanulsz még valamit. Én ezt tenném ilyen helyzetben.
2022. aug. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!