Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes ilyen helyzetben...

Érdemes ilyen helyzetben vállakozni, vagy jobb a nyugalom?

Figyelt kérdés

Építőiparban dolgozom, tervezőként. Jelenlegi agyament helyzetben (ami szerintem 1-2 évig tarthat még, vagy kevesebb) rengeteg munkám van. Egy nagyon erős háttérrel rendelkező cég megbecsült tagja vagyok, az átlaghoz képest jó, amúgy nem nagy durranás fizetéssel. Jelenleg maszkeból, munkaidőn kívül megkeresem legalább a munkabéremet (negyed annyi idő alatt).

Tehát ha felmondanék, most nagyobb erőfeszítés nélkül megkereshetném a bérem legalább 3x-osát. Számokban nettó 400 ezer + maszek helyett mondjuk 1 millió havonta.


Viszont ha ezt eldobom, akkor a hátteret elveszítem. A cég kibír egy válságot, mert hosszútávú, nagy munkái vannak, nekem viszont addig ömlik csak a megrendelés, amíg van felújítási támogatás, csok és egyéb pénzöntés létezik. Valószínüleg utána is lenne a munkámra igény, de sokkal melósabb lenne megrendelést szerezni. Plusz nincs bejelentett munkahely, táppénz és nyugdíj, csak kata.


Ki mit tenne a helymeben?


2021. febr. 26. 18:58
 1/6 A kérdező kommentje:
Kicsit egyszerűsítve a kérdést: akkor vállakozzak, amikor dübörög a piac, vagy akkor amikor normális a helyzet?
2021. febr. 26. 19:20
 2/6 anonim ***** válasza:
53%

Nem azért, de ha reális számokról beszélsz (szó szerint háromszoros bér, mármint ennyi lenne a nettód is valóban vállalkozva), akkor szerintem nem kérdés, hogy bele kellene vágni. Az biztos, hogy a csok és hasonlók még velünk lesznek nagyon sokáig. Bármi történik is 2022-ben, egyik kormány sem meri majd meglépni, hogy egyszerre csak behúzza a fékeket és ezek nagy többségét megszüntetni. Egyfelől az emberekben nagy ellenállást keltene, másrészt beleállni a földbe az építőipar, ami közel olyan fontos, mint mondjuk az autóipar az ország GDP-jét és adóbevételeit tekintve.

Másik oldalról megközelítve, ha számítasz pár ilyen erős évre, akkor ennyi idő bőven elég kell legyen, hogy ekkora plusz jövedelemből ne csak megélj, hanem lerakd egy jegyzett építésziroda alapjait. Ha már vállalkozol, mert nagyot álmodni.

2021. febr. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Jelenleg maszkeból, munkaidőn kívül megkeresem legalább a munkabéremet"

"Számokban nettó 400 ezer + maszek "

Tehát a mostani nettód legalább 800 ezer. Ebből én azt látom, hogy 25% pluszért elég sok mindent akarsz kockára tenni, amivel el is veszítenéd az alkalmazotti lét kényelmes kiváltságait.


Ettől függetlenül ha nekem lenne lehetőségem, mindenképp vállalkozó lenék, hogy annyit kereshessek amennyi bírok dolgozni, ahelyett, hogy annyit dolgoznék amennyit megfizetnek.

2021. febr. 27. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen, az igaz, hogy somindent tennék kockára, viszont nem 25%-ról van szó, mert munkaidőben 400 ezret 8 órában keresek, munkaidőn kívül 2-3 órában.


Csak most az a helyzet, hogy elmegyek reggel 7-kor, hazajövök 5-kor. Játszok kicsit a fiammal, mondjuk 7-8-kor le tudok ülni haladni a feladataimmal (nehezen, mert a kicsi még igényelné a társaságom). Bírom kb 10-ig. Pihenni semmit nem pihentem. Hétvégén kicsit több pihenés, de ugyan úgy munka esténként.


Nem feltétlenül több pénzt szeretnék, hanem több időt a családommal.


Viszont a biztonság szintén kulcskérdés. Saját megbízást 1-2 hónapra látok előre. A cég 2-3 évre le van kötve.

2021. febr. 27. 10:57
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vállalkozóként nem lenne több időd, sőt. Én nem vagyok az, de közeli hozzátartozóm igen. Ő folyamatosan arról számol be, hogy nincs olyan, hogy nem vállal többet. Sok cég és ügyfél működik úgy, hogy az első visszautasítás után már semmi munkát nem fog adni, és döntened kell, hogy elbuksz egy nagy ügyfelet, vagy napi 10 óra mellé még bevállalod a megbízását. Persze ő multiknak dolgozik alvállalkozóként, egy-egy munka hónapokig tart.
2021. febr. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen, amúgy most is úgy vagyok vele, hogy semmit nem utasítok vissza pontosan ezen elv alapján. De akkor meg legalább enyèm a pènz ès nem másnak keresem. De nagyon nehèz meglèpni.


Vidèki vagyok, nem vègtelen a lehetősègek száma, ha nem jön be a dolog.

2021. febr. 27. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!