Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fizetésed maximum hány százalé...

Fizetésed maximum hány százalékát költenéd el bejárásra?

Figyelt kérdés

Főleg, ha autóval utazol.


Ha keres valaki nettó 280at, a 40k üzemanyagköltség soknak számít?



2022. aug. 6. 07:55
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
100%
10-essel nagyon egyetértek, tényleg ezt csinálják nagyon sokan.
2022. aug. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 A kérdező kommentje:

10, Érthető, és tök logikus amiket írsz, viszont sok munkahelyre is 1 óra ingázás kell pesten bleül is, bár ott valószínűleg kocsival is ennyi lenne.


Amin gondolkoztam, hogy beszerzek egy robogót. Az az arany középút, fogyaszt 2 litert, nem kell rá semmi gyakorlatilag.

2022. aug. 6. 09:19
 13/51 anonim ***** válasza:

12#


Honnan hova mennél? Nem kell pontos utca név.


Az elvesztegett idő a baj?


Ebben az esetben kérdezd meg önnmagadtól, hogy ezt a plusz idő veszteség egy olyan dolog, ami miatt szintén pénzt vesztesz és azt nagyobb mértékű?


Pl.: Saját pici vállalkozásodra nem tudsz annyi időt bele őlni, mert és neked megérné azt a plusz 3 ezer forintos költség/nap mert 5 éven belül megtérül kamatosan.


Esetleg szorongás van a háttérben? Nem akarsz tömegközlekedésen, kétes alakokkal együtt utazni és félni attól, hogy 10 óra után kül kerületi rossz környéken kell buszozgatnod, meg gyalog járkálnod?


Mért akarsz ennyire autóval vagy akár robogóval utazni?

2022. aug. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 A kérdező kommentje:
Jelenleg állást keresek, és ennyit kereshetnék ott, de kint van a halál végén, és kb csak kocsival lehet megközelíteni.
2022. aug. 6. 09:32
 15/51 anonim ***** válasza:
100%
Ha még csak keresel, akkor keress mást, így nem éri meg!
2022. aug. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
100%

A budai oldalon lakom, heti 2x kell kimennem a váci útra. Eddig ezt kocsival tettem meg, mivel a feleségemtől pár száz méterre dolgozunk, így együtt jöttünk, mentünk. Szeptembertől munkahelyet vált, egyedül járnék, pont azért jöttem föl most a gyakorira, mert azon gondolkodom, hogy veszek egy biciklik, és azzal járok majd egyedül. Nem kimondottan anyagi okok miatt, mert az a pár száz ft benzin meg amortizáció nem vág földöz, azt számoltam, hogy nekem kb 1200-as benzinárig teljesen oké a helyzet heti 1-2-3 bejárással.

A BKV-t viszont nem tartom opciónak, és enyhe cinizmusnak tartom, amikor valaki a saját helyett okán kijelenti, hogy a BKV jó. Az én esetemben, ami autóval 17-18p a reggeli csúcsban, az BKV-val 45-50, és közben pótlóbuszozni kell, és a 4/6-on lenni, ami tele van álatokként viselkedő emberekkel, ami ami 9-10 óra munka után hadd ne legyen már opció.


A kérdésre válaszolva én alkalmanként kb 600ft benzinnel számolok, és ugyan ennyi amortizációval, plusz napi 650 a casco, de ezt oszd el két fővel, mert nem egyedül járok be.


Nem keresek viszont sokat, nettó 400 körül, de pályakezdő vagyok, ez az első munkahelyem, a japán kisautót pedig ajándékba kaptuk, szerencsére ha én konkrétan még nem is, de a családom megengedheti.


A bicikli témának még nem számoltam utána, ott is valami drágábbat kéne venni, hogy emberi módon föl tudjak tekerni itt Budán a dombokra, nemtom mennyi lehet az amortizáció meg ilyenek.

2022. aug. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
23%

Eleve nem járnék már be munkahelyre, elmúltak azok az idők.


Covid előtt volt, hogy azért nem is interjúztam egy céggel, mert a világvégén volt. És amúgy BKVval jártam, minden nap benzin plusz parkolás soknak tartottam, pedig jól keresek, és autóm is van. Szóval részemről 10ezer forint, amit a bejárásra hajlandó voltam szánni. Ha valami BKVval 40 perc alatt nem elérhető, oda nem is jelentkeztem.

2022. aug. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
31%
*állat, és még nekem volt nagy a pofám :D
2022. aug. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
50%
Érdekesek a válaszok. Kényelmes utazás helyett zötykölődést, több órás utazást válasszák sokan.. mert az autót fenntartani drága, meg költséges, meg pfúúj. De dohányzás 2000ft/doboz ára, a több 100e-es mobil telefon megvásárlása 2 évente, vagy épp az egész éves kuporgatás, hogy 1 hétre el tudj menni nyaralni külföldre.. na az nem drága.
2022. aug. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
30%
Ha egy 13 eves 20 kilos csaj vagy, akkor elhiszem, hogy para a 4-6. Amugy meg fel kene noni.
2022. aug. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!