Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha elvégzem a kereskedelmi és...

Ha elvégzem a kereskedelmi és marketing szakot hol tudok utána elhelyezkedni és megéri e?

Figyelt kérdés
2022. aug. 8. 10:52
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Mi az a marketing?

A marketing több társadalomtudomány kombinációja, ami a közgazdaságtannal függ össze. Legtöbbször mégsem tudományként, hanem egy vállalati tevékenységként és szakmaként gondolunk rá.


Mit csinál egy marketinges?

A marketinges feladata: a vásárlók igényeinek maximális kielégítésének érdekében elemzi a piacot, a versenytársakat, meghatározza a termékeket és szolgáltatásokat, a hozzájuk tartozó árakat és befolyásolja a vásárlókat.


Mennyit keres egy marketinges?

Igen soktényezős ez a “mátrix”, de egy marketing asszisztens átlagbére kb. nettó 250-300 ezer forinttól indul. A tényleges tudás és szakmai tapasztalat pedig igen sokat dob a fizetésen.


Mit csinál egy közgazdász?

A közgazdászok többek között gazdasági és társadalmi problémákat elemeznek, és minden opciót felülvizsgálva megoldást találnak rájuk.


A legjobb tudásom szerint próbálom megválaszolni azokat a kérdéseket, amelyeken én is sokat agyaltan. De jó ha tudod: az alábbi válaszok erősen szubjektív véleményt tartalmaznak. Nézzük!


Mi a kereskedelem és marketing szak célja?

A kereskedelem és marketing szak célját kiválóan megfogalmazzák, és összegyűjtik a továbbtanulással / felvételivel foglalkozó oldalak. Nem hiszem, hogy előrébb lennék, ha egy az egyben bemásolnám neked ugyanazt, amit ezeken az oldalakon amúgy is meg tudsz találni.


Ezekkel az összefoglalókkal viszont van egy kis baj: mégpedig az, hogy csak akkor fogod érteni, ha már elvégezted a szakot vagy legalább folyamatában látod a képzést. Legalábbis, ha magamból indulok ki, én szinte semmit sem értettem ezekből a leírásokból. Szerintem sokan vannak még így ezzel.


RÖVIDEN TEHÁT A KERESKEDELEM ÉS MARKETING SZAK CÉLJA, HOGY OLYAN GAZDASÁGI SZAKEMBEREKET, KÖZGAZDÁSZOKAT KÉPEZZEN, AKIK ALKALMASAK A TERMÉKEK ÉS SZOLGÁLTATÁSOK MEGTERVEZÉSÉRE, BESZERZÉSÉRE ÉS ÉRTÉKESÍTÉSÉRE A KERESLET ÉS KÍNÁLAT MINDENKORI ÖSSZEFÜGGÉSEIT FIGYELEMBE VÉVE.


A hagyományos marketing pedig tényleg ezt jelenti.


Milyen szakképzettséget ad a kereskedelem és marketing szak?

Közgazdász szakképzettséget ad a kereskedelem és marketing szak, ahogyan több másik, hasonló szak is. Tehát hivatalosan közgazdász leszel, ha elvégzed a képzést, ahogyan én is az lettem. Angol megfelelője az economist (in commerce and marketing).

2022. aug. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Túl hosszú, mégsem fogom az egészet kicopyzni.


[link]


Itt az egész.

2022. aug. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!