Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan kezdtetek el grafikuské...

Hogyan kezdtetek el grafikusként dolgozni? Hogyan indultatok el?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy ideje már megvan a grafikus szakmám, de még nem tevékenykedtem benne, viszont ebben szeretnék elhelyezkedni. Nem nagyon tudom hogyan kéne belekezdeni. Vállalkozóként már csináltam 1-2 branding munkát kisebb vállalkozásoknak, de arra nem elegendők, hogy azt portfólióként felmutassam. Ilyen nulla munkatapasztalattal meg kevés skillel úgy érzem nyilván nem kezdhetek be egy (főleg jól menő) ügynökségnél. Ha mást nem, arra gondoltam, hogy nyomdában meg ilyen pólónyomókban meg ilyesmikben elkezdeni, csak félek, hogy beleragadnék és nem tudnék továbbfejlődni. Engem a DTP érdekel, elég prón tudok képeket szerkeszteni meg az ízlésem is jó, és kb bármi érdekel reklámanyagok készítésétől brendingig. Viszont szeretnék alkalmazottként elhelyezkedni, nem szeretem a vállalkozói létet (más melóval évekig vállalkoztam, nem szeretem ezt a "magam ura" dolgot, jobb lenne egy nine-to-five meló, vagy teljesítmény alapú). Fura lehet, de én a valóságban rajzolni nem nagyon tudok, én a grafikus prgramokhoz értek, meg meg tudok tanulni bármit és az érdekel, és nem tervezőgrafikus vagyok, csak egy 1 éves OKJ-t végeztem, ami kb semmire nem volt jó, csak azoknak akik az alapokat sem tudták. Viszont több ismerősöm is tevékenykedik így ebben, és tudom is ők hogy kezdték, de érdekelne több és más story is, nekem nem biztos hogy bejön az ő útjuk.


Arra lennék kíváncsi, hogy ki hogyan indult el, mert lövésem sincs, hogy hogyan csinálhatnám, nem az hogy jól, de nem rosszul meg nem tévúton :)


Előre is köszi!



2022. aug. 10. 14:28
 1/1 anonim ***** válasza:
2022. aug. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!