Építészmérnöki?

Figyelt kérdés

Mennyire nehéz az egyetem?

Hátrány e ha valaki nem jól rajzol?

Mennyi a fizetés kezdőként?

Egyetem után nehéz elhelyezkedni, munkát találni?


2022. aug. 13. 11:58
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

nagyon

igen

kevés

igen

2022. aug. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%
MÁVnál már 230 netot meg lehet keresni.ez pesten eleg.jo.
2022. aug. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

2# MÁV-nál nem építészekmérnökök dolgoznak hanem építőmérnökök.



Az első válaszoló leírt mindent, alkalmazottként az építészek keresnek a legkevesebbet a mérnökök közül.

2022. aug. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

Nehéz, sok beadandó van. Ha meg van a kellő szorgalom, teljesíthető. De az biztos, hogy nem a "büfészakokhoz" tartozik.

Nem kell kifejezetten jól rajzolni. De van rajz alkalmassági vizsga a felvételin, ezt teljesíteni kell. Ha elmész előtte felkészítő órákra, biztos menni fog.

Nehéz megtippelni a kezdő bért, elég nagy a szórás a cégek között.

Kifejezetten keresik az építészeket. Jelenleg munkaerő hiány van. Szerencsére ez a béreket is felfelé tolja. Azt viszont sose lehet tudni, hogy pár év múlva is ilyen lesz a helyzet.

2022. aug. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%

Én èpìtőiparban dolgozom mérnökkent de se az épìtészt sem az épìtőt nem ajánlom így utólag. Ez az iparág anyagilag nem fizeti meg a mérnököket sok esetben, van akiket még be sem jelentenek teljesen, és sajnos a szabadidől is többet vesz el ez a munka. Sok a túlóra és szombatozas sok cégnél. Én akkor kezdtem amikor nem volt ennyi támogatás, olcsó hitel, áfa kedvezmény, giga sport és egyéb beruházások a piacon, akkor kifejezetten siralmas volt a helyzet. Sok épìtő ès épìtész mérnök akkor minimálbérért kezdett el dolgozni. Kérdés , hogy a jelenlegi állapot is meddig tart ki. Én nem ajánlom ezt neked, sokkal jobb és kiszámíthatóbb területek is vannak

.

2022. aug. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Például? Mindenképpen olyat szeretnék ami anyagilag kifizetődő
2022. aug. 13. 17:59
 7/8 anonim ***** válasza:
71%

Mérnöki területen belül szerintem az IT és Villamosmérnöki vonal kiemelkedően elől van a többihez képest. De igazából ez a jövő szóval érthető is. Utána jönnek sztem a gépész, jármű és mechatronikai mérnök szakok. És amiket én személy szerint nem is ajánlanák senkinek: Környezet, építő, építész, agrár, közlekedés, élelmiszer mérnök szakmák.


Aztán ezt a saját ismeretségi köröm illetve interneten olvasott tapasztalatok alapján írom.



[link]


De érdemes ezt az oldalt olvasgatni, több száz saját bevalláson alapuló hozzászólás.


A jövedelmek szektoronként fülben elolvasnám az informatika és telekommunikáció hozzászólásait amikben elég jó pénzeket írnak, majd az Ipar Termelés fület és végül az építőipart.


Rájössz, hogy miért is írtam: mérnökként nem az építőipart választanám.

2022. aug. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Villamosmérnökként egyetértek a #7-es válaszolóval.
2022. aug. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!